1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Nje pyetje rreth Valutave kryesisht Ethereum.

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Dentisti, 12 Janar 2018.

 1. Dentisti

  Dentisti Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje, dua te pyes dike qe mund te ma sqaroj konkretisht...

  Jam i interesuar me e ble nje rig me sapphire 580, mirpo pyetja ime esht se ne qofte se bie ethereumi, Sa mund te fitoj me kete rig 160mgh (ethereum) ne monedha tjera ne litecoin apo monero?

  Faleminderit paraprakisht.
   
 2. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  933
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  48
  Spo di qysh me me than veq , nese para 2 muj ke ba mining ku qmimi i eth ska qen 1k , at`here ke fitu afersish njojt me aq hash si qitasht :/ po nese ata ETH i ruan pra nuk i shet at`here kur rritet eth del nfitim mat madh. Qeshtu mu ka dok mu tasht spo di .
   
 3. Dentisti

  Dentisti Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  kurgjo hiq ske thon.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,369
  Pëlqimet:
  1,013
  Pikë nga trofetë:
  358
  E para po besove se do bjeri ethereumi mos investo.
  E dyta LTC nuk behet mine me gpu.
  Tjetra, nese ti merr eth dhe i mban long term, returnin do e kesh me te shkurter, pasi gjithmone e me shume eth do rritet si e ka thene antari me lart.
  Nsq je i interesuar per moneron, kerko ne google monero mining calculator.
   

Shpërndaje faqen

Loading...