1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Nje pyetje rreth SSD?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 2 Dhjetor 2019.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  Përshëndetje! :)

  Doja te beja nje pyetje ne lidhje me SSD ne PC.

  Nese une i shtoj nje SSD te re PC, a duhet te hidhen te gjitha filet e
  Windows-it dhe lojrat qe do shkarkoj ne SSD, (Ne menyre qe te behet
  me i shpejte PC), apo nuk ka lidhje nqs nuk i fus fare aty dhe i lej ne HDD?
   
 2. Best Answer:
  Post #4 by exploit.al, 2 Dhjetor 2019
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,604
  Pëlqimet:
  1,113
  Pikë nga trofetë:
  243
  po duhen te gjitha ne SSD qe te behen run me shpejt , sidomos windows os
  por nqs loja behet load ne RAM atehere nuk luan dhe shume rendesi se ne cfare HD eshte instaluar
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  Dmth lojrat nuk kane kualitet te larte sa duhet nqs nuk i fut ne SSD?
   
 5. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  Best Answer
  SSD nuk eshte se direkt "shpejton PC-ne", ssd e zvoglon hendekun mes shpejtesise se cpu dhe shpejtesise se qasjes ne disk.
  Shpejtesia me te cilen CPU qaset ne SSD eshte shume here me e madhe sesa shpejtesia me te cilen CPU qaset ne nje HDD, sidomos per qasje te rastesishme.
  Mire eshte qe ti bartesh te gjitha fajllat qofte ato te sistemit operativ, qofte lojrat, por nqs ke kapacitet te kufizuar te ssd atehere barti vetem fajllat qe kane perdorim me te shpeshte, ne kete rast sistemi operativ.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,604
  Pëlqimet:
  1,113
  Pikë nga trofetë:
  243
  kualitet ?
   
 7. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  E kisha fjalen a eshte me e mire kualiteti videos se lojes nese e ke ne SSD?
  apo Ska lidhje
   
 8. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit!
  Cdo gje kaq e qarte. :D
   
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,647
  Pëlqimet:
  500
  Pikë nga trofetë:
  208
  kan cmim me t`ult nqs i fut ne ssd
   

Shpërndaje faqen

Loading...