1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nje pyetje rreth karteles grafike

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga darkwolf, 11 Dhjetor 2013.

 1. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje antar e kam nje pyetje per kartel grafike si mund ta di sa mb apo gb i ka kartela ime grafike ku duhet ta shikoj ne windows xp
   
 2. bledian93

  bledian93 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Per te shikuar karten tuaj grafike duhet te shkosh tek RUN dhe te shypni ''dxdiag'' pa thonjeza dhe do keni mundesine te shikoni te gjitha te thenat e kompjuterit tuaj
   
 3. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  te dxdiag nuk e gjeta sa mb apo gb i ka kartela grafike !
   
 4. Shehat

  Shehat Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38

  shikoje kete video te tregon se si me gjet se sa MB i ka kartela grafika...!
   
 5. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Perdore programin SysSpec
   
 6. bledian93

  bledian93 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Eshte shume e thjeshte Shiko foton[​IMG]
   
 7. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  flm per mundin mirpo mu nuk ma qet qfar memorie ka shihe foton[​IMG]
   

  Attached Files:

 8. bledian93

  bledian93 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk ke instaluar driver e kartes Grafike prendaj nuk te del gje
   
 9. sHik'zZ!.

  sHik'zZ!. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  33
  Mere CPU-Z ;)
   

Shpërndaje faqen

Loading...