1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nje pyetje rreth Etherumi-t

Tema tek 'Ethereum' e hapur nga Mr.Gh0$T, 2 Janar 2018.

 1. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

  Postimet:
  564
  Pëlqimet:
  178
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje antar te forumit itshqip.
  Desha me dit a do dali dhe Etherumi me ASICS ?
  Sepse nashta investoj 100k-200k dollar...!

  Faleminderit.!
   
 2. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sa e gjeta :

  https://hackaday.com/2017/09/01/ethereum-gpu-mining-is-back-but-for-how-long/
  https://bitcointalk.org/index.php?topic=1749737.20

  Sipas pergjijgjeve qe pashe eshte ngaqe algo i ethereum perdor shume memory kur minon.

  Gjithashtu algo detekton kur e lidh me nje asic dhe nuk punon.

  Si duket nje kontrat me Vitalikun dhe AMD -ne qe mes shit sa me shume GPU.

  po kjo nuk eshte 100% e sigurte qe nuk do te dali ne ASICS vetem koha do ta tregoje.
   
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,465
  Pëlqimet:
  1,095
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me GPU minohen shume coins, keshtu qe besoj mund te investosh lirisht.
   
 4. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  659
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  88
  Minning eshte vetem mundsia e transaksionit qe e kryen nuk e di pse thua minning e coinsav
   
 5. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mining eshte krijimi i bitcoinave qe mund te minohen deri me nje vlere.
  Kur te minohen gjith coinsat e btc ata qe meren me minning do te meren vetem me verifikim transaksionesh.

  Verifikimi i transaksioneve eshte gje tjeter.
   
  ahmet123 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...