1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje nje pyetje kam per çekat adsensit me i thy banka

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Liridon Gashi, 7 Dhjetor 2017.

 1. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  cilen bank e preferoni me thy ni çek adsensit ne kosove .
  U mytum tu pagu ka 30-50 euro tarif per qdo çek. Shkova ne NLB bank me thy u dasht 28 eur me pagu pllus nfund mi nalen prap edhe nja 25 eur dmth 50 eur mi nalen per 140 eur chek. Tani njo tjeter prap e qova kto pak ma mire nja 560 eur mthan prap duhet me pagu per thyrje.. dmth qdo chek duhet me jav lan ka 25-30 euro tmerr.
   
 2. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  un nmaqedoni spo i mar me çek por direkt nbank aq sa mi dergon adsense aq i mar edhe centat bile edhe svonon me 23 e cdo muaj vin
   
 3. Bubi

  Bubi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kosova nuk figuron ne listen e tjerave shteteve kur te hapesh ADSENSE ,kosovaret nuk e kane kete mundesi qe permes bankes me i pranu te ardhurat nga ADSENSE, problemi eshte qe ADSENESE e hapur me shtetin ALBANIA e pranon vetem IBAN-nin e Shqiperise , mundesia eshte me hap nje llogari ne Shqiperi edhe ate llogari me lidh me llogarine ne Kosove ose permes çekut.
   
 4. Bubi

  Bubi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Te gjitha bankat ne Kosove jane njesoj
  25€ eshte shuma fikse per post te zakonshme
  plus banka ti nal -1.5% per shembull 1000€ -1.5% ( 15€ ) =985 nuk ka zgjidhje tjeter permes çekut
   
 5. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Sa kam njohuri NLB nuk then chek i cili ka shumen ner 250 eur.
   
 6. arbenshabiu

  arbenshabiu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  298
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une para 1 muaji e kom dergu nje çek ne Raiffeisen Bank ne vlere 73.18 Euro, edhe banka mi ka ndale 22.56 Euro.
  Nuk po e di qysh shkon kjo puna e çekave te bankat, a ka ndonje tarife fikse, apo ndryshon varesisht prej shumes qe ke.
   
 7. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  992
  Pëlqimet:
  692
  Pikë nga trofetë:
  173
  Menyra ma e mire osht me hap llogari ne raiffaisen ne shqiperi perkatsisht ne kuks nga kosove e keni me afer , hapni llogari me e-bank dhe per qdo transfer ju marrin vetem 6Euro asnje cent me shum :)
   
 8. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  +20 Euro fee per qdo transaksion jasht Shqiperis duke perfshire ketu edhe Kosoven :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...