1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Nje keshille- sugjerim

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Dr. PsY., 9 Shkurt 2017.

 1. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje te gjitheve,

  Per derisa keni hyre ne kete tem, sigurisht qe keni hy per te me ndihmuar per kete jam falenderues :)

  Kam nje domain dhe host , te cilen dua ta perdor per video tutorials sa i perket botes se informatikes( programim, e gjera te ndryshme rreth TIK-ut), por nuk kam donje template te mire a po profesionale e te bukur e terheqes per kete tem. Me shume jam i orientuar te e bej ne WP por nese dini donje template qe eshte efikase edhe ne donej platform tjeter ( wizard) ma tregoni se nuk e kam veshtir mund te adaptohem s'shpejti ne te.

  Pra le te jet diqka e leht per tu perdorur dhe do te ket mesime per shum fusha te ndryshme,

  gjithashtu qe ka vend per reklam ( adsense) te cilen dua ta lidh.

  Shpresoj te kem qen i kjart e flm per kohen tuaj
   
 2. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,522
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  ThemeForest - https://themeforest.net/item/newstu...2132780?_ga=1.252018377.1932392726.1464195299

  Demo - http://preview.themeforest.net/item/newstube-magazine-blog-video/full_screen_preview/12132780

  (Mundesh me gjet edhe nulled,po pate nevoj me gjet tregom ne PM)
   
 3. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
 4. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  318
  Pikë nga trofetë:
  73
  Na trego pastaj webin :)
   
 5. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  hmmm, njeher vetem theme-s e gjeta, po tash jam ka i mledhi videot qe do ti postoj aty ( mesime / tutorials ) por desha te dij per kete template ( HomePage v5 ) a e ka vendin mundesin per Google Adsense a mos me del me pas donje problem me adsense qe mos me ma leju
   
 6. Igli

  Igli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Te sugjeroj Wordpress, eshte me e mira ne te gjitha aspektet. Sa per theme kerko ne internet (Free wordpress themes, Free video sharing wordpress themes) sepse ka plot. Gjej nje qe te pelqen ty personalisht dhe ska problem n.q.s nuk eshte perfekte sepse mund ta ndrrosh kur te duash.

  Keshille: Ki kujdes me theme nulled, beji 1 scan para se ti perdoresh sepse mund te kesh probleme me faqen me vone.
   
 7. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kete theme :
  https://themeforest.net/item/videopro-video-wordpress-theme/16677956?s_rank=1

  e kam gjet me e mar free ne kete link :

  http://dlwordpress.com/videopro-video-wordpress-theme/

  mirepo kur po hy me rregullu ( sipas tutorialave qe i ka template ) nuk aktivizohen disa plugina e me nej fjal pjesa kryesore nuk po funksionon

  toturialet :

  http://videopro.cactusthemes.com/doc/docs/video-tutorials/

  pjesa ku kam ngec eshte te :
  nese keni donje ide se si mund ta kaloj kete penges pres ndihm nga ju, a po nuk ka shpetim tjeter perveq se me e ble nga theme forest :S
   
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Kete penges shum thjesht e tejkalon, nese e ke fresh install wordpressin atehere preferohet me instalu Sample Data, per shkak te struktures se webit, me pas i fshin kategorit dhe postimet dhe i zvendeson me postimet origjinale tuat.

  Thjesht e merr fajllin sample data, dhe tek opsionet e templates e ben import.
   
 9. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  po Boom3rand, dje e kam ble hostin kurse domain-in e kam pas, e kam importu themes dhe i kam instalu te gjitha pluginat qe jan me theme komplet kam shku si ne videot e shperndara nga cactus qe te jen sa me minimale problemet.
  kete gje e kam bo 2x, + e mora pluginin " Wordpress Reset " dhe e instalova per se dyti Wordpress-in dhe theme e krejt e prap problemi i njejt po eshte.

  Ja dhe disa fakte :

  Pluginat e instaluara :

  [​IMG]

  dhe Errori qe thot nuk eshte i instaluar plugini kurse ne fakt eshte


  [​IMG]
   
 10. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  A ke problem me dizajn?

  Plus asaj llogarite nese e ke marr nulled theme eshte me defekt, plus asaj 100% eshte i infektuar si theme, sepse askush nuk eshte aq zemer gjere ta fus ne internet per free, pa ndonje perfitim.

  Te kisha sugjeru mos te perdoresh aspak nulled themes, sepse vjen dita do te shfaqen problemet.

  Nese nuk ke problem ne template dhe strukture vetem per ate error ske cka merzitesh nuk eshte asgje.

  ps. Te kisha sugjeru te gjitha ato plugina ti deaktivizosh, sepse do te ndikojn qe faqja te hapet shum me ngadal, por ti lesh veq ato qe ke nevoje, sepse qenkan shum.
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 11. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  po per pa ate plugin nuk po mundem me e rregullu faqen ne ate forme qe kam nevoj,... ne fakt nese hyn en themforest te linku me lart, e te homepage v5.. pikerisht ashtu dua qe te duket faqja esthe diqka shum efikase qe me duhet...

  nese ke iden se si mund te e bej qe te behet ashtu njejt ne ate version ( homepage v5 ) ateher me trego nese mundem pa keto plugina :
  cactus-landingpage dhe
  VideoPro-SampleData

  nuk e di se cilat plugina jan efektive qe te duket ashtu faqja se tash e kam mar kete theme.

  P.S nese mundeni mi gjet keto 2 plugina diku ish kon mir me mi dergu linkat ne pm a disi mbase ndoshta nuk eshte e lejuar te postohen
   
 12. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  si dhe nese e blej kete themes, a mund ta perdor gjat gjith kohes a po vetem per aq sa e blej p.sh 1 vit, a me funksionon edhe me pas ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...