1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nidhm Urgjent

Tema tek 'Resurse për Dizajn' e hapur nga ArdianGa, 11 Prill 2012.

 1. ArdianGa

  ArdianGa Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kam nje websit po du me i bo Menut mira por spo di ku me hy me i bo PSH Ballina Lajmet Sport ShowBiz po sdpo di ku me hy dikun fre me i bo a din ja kush naj vend me me tregu
   
 2. Li1d

  Li1d Anëtar Aktiv

  Postimet:
  214
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  navigation barin a po menon?
   
 3. mimozamoza

  mimozamoza Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Me kane bllokuar facebokun te puna, ju lutem kush mund te me ndihmoje me ndonje menyre se si mund ta hap?
   
 4. mimozamoza

  mimozamoza Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
   
 5. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  1) Shko tek C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

  2) Gjejm fajllin me emrin 'hosts'

  3) E hap me notepad ( me 1 fjal me nje tekst editor po te gjithe perdorim Notepad ose WordPad )dhe nen "127.0.0.1 localhost" shkruan 127.0.0.2 <a class="postlink" href="http://www.facebook.com" onclick="window.open(this.href);return false;">www.facebook.com</a>
  4) Fshije ate nga ty

  5)Nese do me bo apet bllok faqen ateher shkojm keshtu :
  127.0.0.2 <a class="postlink" href="http://www.faqjaqedonmebloku.com" onclick="window.open(this.href);return false;">www.faqjaqedonmebloku.com</a> 127.0.0.3 <a class="postlink" href="http://www.faqjaqedonmebloku.com" onclick="window.open(this.href);return false;">www.faqjaqedonmebloku.com</a> e kshttu me radh me tjera!!
   

Shpërndaje faqen

Loading...