1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje ngadalsim i laptopit ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga krasniqi01, 4 Qershor 2020.

 1. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  pershendetje keto dit laptopi po me punon me ngadal dhe mausi spo punon mir dmth ka mundsi ndonje virus, a din dikush mem ndihmu, a duhet me shkarku ndonje antivirus , dhe a dini ndonje antivirus free qe eshte ?
   
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,015
  Pëlqimet:
  432
  Pikë nga trofetë:
  163
  beji format mos shkarko antivirus sepse ta ben me te ngadalte pc-n
  dhe pasi i ben format futu tek chrome webstore https://chrome.google.com/webstore?utm_source=chrome-ntp-icon
  dhe shkarko adguard adblocker ketu
  disa tips te tjera:
  nese do ti besh upgrade pc-s te sugjeroj nese ke hdd beje ssd
  nje tjeter menyre esht duke instaluar version me te vjeter te windowsit si psh nga windows 10 qe mund ta kesh instalo windows 8 ose 7
  mos u fut me website qe nuk i njeh, nese do me shkarku apps ke getintopc.com ndersa per lojra ke epic games ku ke disa lojra free (gta v fortnite etj) ke steam ku ke loja si cs go e shum te tjera free dhe me pages, pstj nese nuk gjen tek kto shko tek faqe si rg mechanic dhe i shkarkon me torrent (gje qe nuk ta rekomandoj sepse dhe atje ka viruse te ndryshme)
   
  miraxh, Aldi1234 dhe krasniqi01 pëlqejnë postimin.
 3. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  364
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  43
  per menimin tem lirisht futja format se qdo antivirus nuk mund me ti fshi krejt viruset qka ki ne kompjuter
   
  krasniqi01 pëlqen postimin.
 4. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  ashtu ja bera, falimnderit
   
 5. LEO33

  LEO33 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  43
  Sa për informacion, për punën e virusve, kjo varet komplet nga cila adresë i shkarkon lojrat pirate. Por lojrat vetë nuk kam dëgjuar të jenë me viruse, janë shumë të sigurta. Grupet repack të famshme si FitGirl, DODI, Darck, ElAmigos, xatab, KaOs, R.G. Механики, Voksi/REVOLT, R.G. Catalyst, etj, duan sa më shumë popullaritet dhe nuk kanë ndonjë arsye për t'i nxjerrë me viruse lojrat.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 6. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,015
  Pëlqimet:
  432
  Pikë nga trofetë:
  163
  e ke keqkuptuar ti, kan reklama neper website qe mund te sjellin viruse nese i klikon si psh fake download button etj etj
   
 7. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  801
  Pëlqimet:
  185
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kjo e zgjidh komplet punen kunder viruseve pop Ublock
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 8. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  falimnderit
  e bona reset format , por prap mausi po ngadalsohet
   
 9. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  364
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  43
  ae ke formatu prej fillimit dmth e ke istalu sistemin operativ prej fillimit? edhe kqyr mos nashta mausi o i dobet dhe nuk punon qaq mir ?
   
 10. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,015
  Pëlqimet:
  432
  Pikë nga trofetë:
  163
  Esht gje tjerer kur esht mousi i i avasht dhe nje tjeter kur esht laggy, futu tek control panel/ mouse dhe rrite sensitivity
   
 11. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Per antivirus ta sygjeroj Malwarebytes,
   
 12. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  801
  Pëlqimet:
  185
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nqs eshte ajo qe thote Alkeo atehere ketu ke videot se si te ndryshosh shpejtesine e mausit

  Windows 7
  Windows 10
   

Shpërndaje faqen

Loading...