1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nga tja nis per tu ber IT

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga rubinelezi9, 11 Qershor 2017.

 1. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Uou, me vjen mire, pz.. Shkences mos ju ndaj.. :) ..

  Rubin, kur isha sa ty, nisa kete websitin: www.bankaefundit.ml ... e nisa si blog personal .. ndersa sot marre 500 klikime ditore... ka kaluar vetem nje vit .. per mua ky eshte sukses.. kam dhe kete webin: https://modnproapk.blogspot.com .. i cili ka rene pak tani se nuk jam marre .. e kam nisur kur kam qene sa ty... ama pa asnje shperndarje ka arritur 80k views.. ky eshte sukses .. nese do te behesh pjese e tyre me thuaj .. :) ..
   
  rubinelezi9 pëlqen postimin.
 2. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  ja e more shkollen me gjona gati. po per pun si do ja bosh?
  apo maro per nasa perfundo kamarjer.
   
  rubinelezi9 dhe enneaa pëlqejnë postimin.
 3. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kjo fjalia ime qendron: Qe te behesh nje programues i mire .. duhet te dish shume matematike.. pa matematike, ska logjike, pa logjike, nuk zgjidh dot probleme, dhe nese nuk zgjidh dot probleme atehere ska cte duhet programimi ..
  Vjen nje kohe dhe gjerat komplikohen. Aty e humb fillin dhe gjithcka shkaterrohet.. Prandaj, me mire me punen tende dhe pak, sesa me te tjetrit dhe shume ..
   
  rubinelezi9 pëlqen postimin.
 4. rubinelezi9

  rubinelezi9 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shum pun e mir shum profesionale...kjo e dyta me pelqeu shum ndoshta pse jam #android4life

  Sent from my General Mobile 4G using Tapatalk
   
 5. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  ajo ka rene si faqe, :p // nuk kam ndermend te punoj me me te.. por akoma vazhdon dhe merr klikime ..
  Rubin, dhe nese do te mesosh, une deri me sot skam shpenzuar asnje Lek .. pra te gjitha cka kam mesuar i kam gjetur free ne internet .. zgjidh se cfr do te besh me IT , dhe do te te ndihmoje,... ama ska azgje te lehte ..
   
 6. rubinelezi9

  rubinelezi9 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po mendoj te filloj me web development sikur me pelqen me shum

  Sent from my General Mobile 4G using Tapatalk
   
 7. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kalo ne PM, me dergo mesazh
   
 8. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ja webi im pa investuar asnje lek .

  www.appalbania.cf

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  rubinelezi9 pëlqen postimin.
 9. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ke fituar ? Lek ?
   
 10. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po 5.6 euro dhe mi ka hequr te gjitha google se esht vk si kompani duhet fb qe te fitosh ndonjehere.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 11. rubinelezi9

  rubinelezi9 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  Un bera 80 euro me yt dhe pini sme erdhi kurre....pastaj fillova te ekperimentoja me copyrights dherisa morra ban

  Sent from my General Mobile 4G using Tapatalk
   
 12. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Un 58$ vetem nga shorte.st i faqes time..

  Sent from my VOYAGER2_DG310 using Tapatalk
   
 13. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  58$ nga shorte.st???? I ke terhequr apo e ka 100$??

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 14. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pini me 10 euro vjen thone mbase ke vendos adresen e gabuar

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 15. LorentK

  LorentK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  269
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  n'PM ti qova :)
   
 16. emiljano22

  emiljano22 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  305
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  nuk me kan ardh vlla
   
 17. c0d3r11

  c0d3r11 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Python e vogel? Me Python mund te besh GUI app, aplikacione per android, website me django,per network eshte shum shum i mire,
  Per fillestaret ne programim eshte shum i mire python se ka sintakse te lehte.
  Shif ca krahasimi ka Java me Python per te ber nje program te thjesht "Hello World"
  ===Java===
  public class Main{
  public static void main(String[] args)
  {
  System.out.println("Hello World");
  }
  }


  ==Python==
  print "Hello World"
   
 18. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Si u niska direkt me Python? Si mund te krijoj web me Django, kur nuk di se cfare eshte HTML, ose nuk di se cfare nxjerr ne shfletues po te shkruash <h1>Itshqip</h1>.
  Si fillim meso HTML dhe CSS. Pasi te kesh mesuar keto shume mire merru me Javascript. Pas Javascript e ka rradhen Php dhe Mysql, pastaj cdo gje do e kesh shume me te lehte. *Nuk mesohet Bootstrap kur nuk di CSS
   
  rubinelezi9 pëlqen postimin.
 19. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ne fakt Nese do e KRAHASONIM PYTHON me boten e IT, do dukej shume i vogel .jam dakord me ato qe the ti .. edhe une i permenda .. une ate i sugjerova .. por me te mund te hysh ne boten e programimit.. por Python nuk eshte gjithcka .. :) .. gjithe te mirat
   
 20. c0d3r11

  c0d3r11 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Thjesht kisha cekur fjalen qe the python e vogel pastaj krahasimi ishte per fillestaret qe duan te mesojn programim edhe sdin nga cila gjuh tja nisin
   

Shpërndaje faqen

Loading...