1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

New malware highjacks your Windows clipboard to change crypto addresses

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Slumerican, 6 Shtator 2022.

 1. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  344
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  38
  https://techcrunch.com/2018/07/03/n...windows-clipboard-to-change-crypto-addresses/


  Ky lajm eshte postu ne July 3, 2018 dmth nuk eshte "new"
  Po thjesht nje reminder per te gjithe qe ky malware osht hala aktiv ne ditet e sotme.
  Nji shok osht infektu me ket malware para disa muajve. Gjithashtu sot nje person ne nje forum ka bo postim qe 20k usd ju kan vjedh prej ktij malware.
  Personit ne fjal i ka ndodh permes kms aktivatorit

  logs:

  \kmsauto++v1.6.4.exe;kmsauto++v1.6.4.exe;C:\Users\usar;File;Detected;Detected legitimate software that can be used by intruders to damage your computer or personal data;Detected;HEUR:HackTool.Win32.KMSAuto.gen;Software that may cause harm;Medium;Exactly;Microsoft Windows Search Protocol Host;SearchProtocolHost.exe;C:\Windows\System32\SearchProtocolHost.exe;C:\Windows\System32;11532;DESKTOP-G5G9U5R\usar;Active user;Expert analysis


  Head up peeps.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...