1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Network WiFi Connection

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Elion1, 9 Janar 2019.

 1. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  A ka munsi mem tregu dikush pse nuk po mu conektohet ni llaptop vetem me nje router wifi ? systemi windows 7
   
 2. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  413
  Pëlqimet:
  291
  Pikë nga trofetë:
  73
  Passi Gabim
  Bone Forget edhe Prap connect
  Routeri Mundert me pas MAC Filter ( ndrro mac )
  Set IP to DHCP
  Kotrnollo Antivirus ose Firewall mos po bllokojn
  trego me shum ...
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 3. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Passi ne rregull esht pasi her pas here konektohet kur te hy ne browser ma qet pikquditse !
  e kom bo forget i kom fshi krejt Driverat e wifi, kom provu me ja qit ip prap njojti gabim me mac nuk e di :(

  Flm per pergjigje (F)
   
 4. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  413
  Pëlqimet:
  291
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mund te besh ping ? qe po
  cmd > ipconfig /flushdns
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 5. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  successful ma qiti po,
  Identifying
  Limited access

  me wifi te tjer me bon pa problem :(
   
 6. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
 7. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  453
  Pëlqimet:
  129
  Pikë nga trofetë:
  43
  Provo jepi ip statike njehere psh nese e ke wifi routerin me ip 192.168.0.1-ti shiko qfare ip e ke tani vendos ne laptop nje ip prej range psh 192.168.0.122
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 8. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  193
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  flm shum per pergjigjje po nuk funksionoj.
   

Shpërndaje faqen

Loading...