1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Network boot []

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga urankajtazi, 2 Prill 2018.

 1. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Pershendetje!

  A din najkush ndonje program qe osht FREE per Network Boot.
  E kom perdor Serva, mirpo po bon veq 1 PC njekohesisht (Free Version).

  Faleminderit.
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,642
  Pëlqimet:
  1,134
  Pikë nga trofetë:
  243
  Last edited: 2 Prill 2018
 3. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
 4. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,417
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mundesh me e perdor Microsoft iSCSI Software Target qe eshte nje zgjidhje pa pagese e ofruar nga Microsofti.
   
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po me duhet me instalu Windows 7 ne disa kompjutera.
  A mundem me realizu me ket Softwer?
   
 6. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,417
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me kete mundesh me ngrit sistemin operativ permes rrjetes, pa pasur nevoj per disk lokal nese veq eshte kjo ajo qe keni dasht me arrit.
   
 7. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Okej do ta provoj neser dhe do tregoj nese funksionoj.

  Faleminderit!

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,642
  Pëlqimet:
  1,134
  Pikë nga trofetë:
  243
  cfarë u bë?
   

Shpërndaje faqen

Loading...