1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Netedy.com| Kujdes, nje virus i ri ne formen e nje perditesimit mund t’u vjedhe te dhenat

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga euralb, 3 Korrik 2022.

 1. euralb

  euralb Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Studiuesit e sistemeve të sigurisë thonë se ne uebfaqen Netedy.com ky website permban viruse dhe ju ishte Lutur visitoreve atdhedashes te mos futen te Kjo faqe


  Ky virus i ri tek Netedy.com I fuqishëm mund të marrë kontrollin e plotë të telefonit tuaj Android dhe t'ju vjedh të dhënat nepermjet Ip te gjitha kto mund te ndodhin nga stafi @/&/~ si dhe nga root administrator


  Kjo është arsyeja pse pajisjet Android/IPhone paralajmërojnë përdoruesit të mos futen tek Netedy.com . Ky lloj ‘malware’ ka qasje të gjerë në pajisjen e një viktime dhe vjen në një larmi formash dhe emrash, por kryesisht bën të njëjtën gjë.

  Ndërkohë po punohet për të gjetur një zgjidhje për këtë virus të ri që prek sistemet android të smartphone-ve në mbarë botën.
   
  Last edited by a moderator: 3 Korrik 2022
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,183
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mund te jesh pak me i qarte per kete?
   
 3. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  401
  Pëlqimet:
  456
  Pikë nga trofetë:
  123
  Ca kerkon diskutim me shume mer plak, kur fare thjesht mund te kuptohet qe ky personi ka kalu eksperience te keqe aty dhe ka gjet kete menyre me u shpreh?
   
  Universal dhe M.L pëlqejnë postimin.
 4. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,590
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  93
  Studiuesit e sistemeve te sigurise i kane kry te gjitha punet veq po merren me nje forum super te lodht shqiptar edhe po punojne me gjet zgjidhje, stop it.
   
 5. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  344
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  38
  Vllacko pom doket qe je ti tu e shpernda ket site? A je tu bo promote marketing?
  Se besoj asnji fjal qe e ke shkru. Me dergo source per te gjitha kto qe the.
  Google nuk ka asnje index page per kete qe the.
  Pres nje source nga OP.
   
  beyourself dhe Mr.Gh0$T pëlqejnë postimin.
 6. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  387
  Pëlqimet:
  134
  Pikë nga trofetë:
  53
  Eshte ajo qe tha pak me lart tupac, kerkon ti beje dem forumit per arsye personale te tij.
   
 7. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mesa shohe website ka te beje per shqiptaret per tu lidh cunat/gocat me njeri tjetrin. Cfare lidhje ka kjo me boten se spo e kuptoj?
   

Shpërndaje faqen

Loading...