1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Nenforumi i kushteve dhe rregullave?

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga @science, 24 Shkurt 2020.

 1. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Rastesisht me ndodhi kur vizitova nenforumin ``Kushtet dhe rregullat`` me del kshtu unsecure pa ssl encyption, Pse?

  [​IMG]
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 2. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Gjithashtu i bera edhe disa korrigjime n'permbajtje tekstuale, me t'kuqe i kam shenu permirsimet.. shpresoj qe nuk prish pune.


  Rregullorja:
  1. Ndalohen postimet me përmbajtje warez/porno apo postime tjera ilegale, postimet e tilla do te fshihen ndërsa postuesit do te përjashtohen nga forumi.

  2. Ndalohen postimet me qëllim ofendimi, provokimi apo kërcënimi ndaj antarëve tjerë te forumit.

  3. Ndalohen postimet e shkurta dhe të pakuptimta ( mundohuni qe ta sqaroni sa më qartë problemin qe keni. )

  4.Tek forumi "Faqet Shqiptare" ndalohet postimi i web faqeve me përmbajtje ilegale si :

  Hacking
  Craking
  Phishing etj...
  5. Ndalohet Spam rreptësisht

  6. Ndalohet Double Post nese ju jeni postuesi i fundit ne ndonjë temë dhe dëshironi të postoni përsëri në të njejtën temë, atëherë editoni postin tuaj në mënyrë që t’iu shmangeni double post ( postimeve te dyfishta )

  7.Ndalohet ndryshimi i titullit dhe përmbajtjes së temës personale si p.sh: ( mbylle këtë temë, fshije këtë temë etj,.. ) kjo rezulton me përjashtim nga forumi.

  8. Ne forumin itshqip gjuha zyrtare është gjuha shqipe, mirpo në disa raste lejohet edhe gjuha angleze.

  9. Ndryshimi i username-it apo nofkes është i ndaluar.

  10. Tek forumi Pyetje & Përgjigje dhe Shit & Blerje & Këmbime, duhet të vendosni nje prefix ( shembull )

  [Pyetje] A mund te instaloj Windows XP ne Apple laptop
  [Shes] Monitor LG me 2 vite garancion
  [Kërkes] Kerkoj mësimin si me instalu Windows XP
  11. Lidhjet ( links ) duhet patjetër të futen ne code përndryshe mund të fshihet I gjithë postimi juaj nga stafi.

  12. Ndalohen postimet e lidhjeve përmes web faqeve që bëjnë shkurtimin e tyre ps: ( bit.ly-tl.gd etj,.. ) kjo është për arsye të anëtarëve tonë mos të infektohen nga ndonjë program keqbërës, duke mos ditur se çfarë fshehet në atë lidhje.

  13. Nese keni ndonjë problem, kërkes atëherë mundohuni që ta sqaroni problemin, kërkesën ne mënyrë sa më qartë, si dhe të jeni të durueshëm ne kthim të përgjigjes.

  14. Gjatë kërkesave për zgjidhjen e ndonjë problemi, duhet të shkruani sa më shumë informacione që është e mundur, për të patur më lehtë edhe për t'iu ofruar ndihmë.

  Stafi i forumit bazohet në rregulloren e mësipërme. Në asnjë rast nuk mund të ndryshohen shkrimet dhe përmbajtja e tyre pa u bazuar në këtë rregullore.
   
  exploit.al, Universal, Blerim R. dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,452
  Pëlqimet:
  2,042
  Pikë nga trofetë:
  448
  Rregulluar, keto gabimet drejtshkrimore gjithashtu, flm shum.
   

Shpërndaje faqen

Loading...