1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur ne wifi mikrotik nuk punon IOS( IPHONE)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga gento, 24 Korrik 2022.

 1. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje , un kam nje mikrotik rb750 dhe un e perdor per wifi hotspot ne lokal , kam gjet nje theme te mir ekam rreklamu disa produkte qe shes , username dhe passwordin , e shperndaj me tp-link esht gjithcfa ne rregull ekam konfiguri , por problemi esht se nje klient kur konektohet me iphone mbas 1 min klienti eshte ne wifi por nuk e shfytezon dot , vetem me Androidn ben interneti tegjith qe konemtohet me iphone nuk funksionon

  ka ndokush ndonje experiense qe mos teker donje problem
   
 2. Best Answer:
  Post #6 by gento, 21 Nëntor 2022
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  nese gjithe andej komentohet se nuk funksionon nuk besoj se ndonje shqiptare do kete arritur ta thyej, ose rregulloj kete bugs.
   
 4. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  un nuk dua ta bej chat te debatoj
  vetem desha ndonje eksperienc qe ka ndokush te ngjajshem . un kerkova por nuk gjeta kodin e duhur me du se thonin qe funksionon disa por ndoshta dhe sekam shenuar mir.
   
 5. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  465
  Pikë nga trofetë:
  123
  Kshu si e ke kerku ndihmen ti shoku im, ulena pijm i kafe nja 3 4 ore te mira
   
 6. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  pse mendoj se jan i qart , per pyetjen qe kerkoj .
   
 7. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  Best Answer
  pershendetje , desha te thoja qe e rregullova . nuk bleva gji as nuk shtova gje. mbas shum kermimesh e kuptova sistemim dhe e rregullova , un thjesht e kam pasur fiksim at gje . por mos u be pesimist , kurr mos thuaj kurr . se un e rregullova
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,250
  Pëlqimet:
  626
  Pikë nga trofetë:
  258
  lease time ?
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une nuk u bera pesimist dhe me vjen mire qe e paske rregulluar.
   
 10. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shum , un kam par qe kan shum problem me iphonin , u di qe ekam bler unifi 220 euro dhe kan pas problem me iphonen, po gjithsesi un e kisha fimsim at dhe doja ta beja
   

Shpërndaje faqen

Loading...