1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ne Ndihm per Endrit Cana

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga xhuke33, 23 Shkurt 2016.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  Ky djal 24 vjecar qe fatkeqsisht eshte paralizuar ne 1 aksident plot 2vjet ka nevoj per 1 host dhe 1 domain i cili te punoj si cdo kush ketu me website ... Kerkoj ndihm nga krejt per kete person
   
 2. endritcana

  endritcana Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Faleminderit vella
   
  xhuke33 pëlqen postimin.
 3. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje, fillimisht @endritcana te uroi suksese ne jete dhe sherim sa me te shpejt.

  @xhuke33 90% e antareve te ketij forumi, duke perfshi edhe vehten punojm me Free domain .tk dhe free Host dhe nese eshte i interesuar me nje website free domain dhe free host do fitoi njejt aq sa fiton dikush me domain dhe host andaj nuk me duket aq e kapshme kjo kerkes.

  Nese lexon ne kete forum antari ne fjale mund te krijoi nje website, per cdo lloj problemi mundet me kerku ndihmen si gjithe te tjeret gjithmon do jemi ketu.

  Ne ditet e sotit nuk ka mbetur problemi i hapjes se nje website sepse e hap falas ne blogger dhe e lidh me nje domain falas mirpo problemi qendron qe te kete trafik nga fanpage te ndryshme facebook-u.

  Andaj nese ju qe keni facebook-a dhe keni perfitime mujore nga adsense me facebook-a, pasi qe antari @endritcana ta kete perfunduar websitin free, ju mund qe ti ndihmoni ne menyren me te leht: duke i kerkuar tema nga websiti i tij dhe duke ia postuar temat ne fanpage e juaja qe te kete trafik e pse jo mund ta provon te perdor edhe ndonje lloj clickjack mirpo per kete gje duhet te keshillohet me ndonje nga antaret e forumit qe paraprakisht punojn me kete script dhe kjo mendoi qe do ishte menyra me e mire per ti dhene nje ndihme.

  Mire u ndegjofshim.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 4. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,520
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Shpresoj shum qe te jem gabim per kete qe po e them tani.
  Mendoj qe jeni duke e keqperdor forumin (prap po e them ishalla jam gabim un) mirpo pom duket qe po fillon ni lloj i zakonit qe po vin antart e me 0 postime ne forum dhe po kerkojn ndihma te tilla duke genjyer kinse jan te semur e gjera te tilla vetem e vetem per te perfituar materialisht prej mirësis së antarve te forumit.
  Ne qoftese ky personi me lart vertet ka nevoj per keto sherbime ateher me vjen vertet keq sepse edhe un jam njeri edhe un e di se qdokush ka nevoj per nje shtytje te dikujt ne kete "biznis",mirpo si te gjith antaret e keti forum qe kan filluar me host dhe domain free edhe ky mundet me fillu kshtu derisa ta krijoj nje bugjet sa ti siguroj vet keto sherbime.
   
 5. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,419
  Pëlqimet:
  403
  Pikë nga trofetë:
  163
  vlla nese vertet osht kshtu puna pasi ta kryejsh webin krejt
  un muj me ti siguru 100 vizitor prej fb spot thom sigurt se te klikojn ne reklama mirpo kaq kam traffic per veti
  vetem se per me ti bo kta vizitor me duhet me hi me teamviewer me te tregu proceduren si me bo linkin e webit tend si foto/video
  dhe un kur boj share per veti boj edhe 1 link per ty
  klm sherim te shpejt
   
 6. endritcana

  endritcana Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  @sg1 pershendetje un nuk di si me ja nis me website falas nuk kam punuar nd1her thejsth isha duke lexuar postimet dhe gjeta dot.tk gje jepte website me .tk e konfirmova blerjen dhe nuk po hapeshe @sp0nTeX ti ke shum te drejt dhe kinse zoti mi preft kembet nese un genjej ... dua te humbas kohen pasi ne 20 ore ne shpi se ke iden cka mund te besh me kallxo ?? @RiXHAA zoti ta shperbleft ... me ndihmoni si tja nis nuk jam i interesuar per te marr pare dua vete mqe kjo pune qe do nis te me ndihmoj sadopak ne kohen time
   
 7. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,520
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Te lutem mos e merr personale asgje mirpo qe disa koh kan fillu me ardh disa persona t'dyshimt e po kerkojn ndihma financiare e sherbime dhe te them te drejten mua me kan ba te dyshojn per keto semundjet e tyre.Mua me vjen shum keq per rastin tend edhe un si antaret e tjer shpreh gadishmerin me te ndihmu per qka ka nevoj rreth webit ose per Design ;)
   
 8. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,419
  Pëlqimet:
  403
  Pikë nga trofetë:
  163
  vlla un sonte me blogger do ta ndertoj 1 blog per news nese nuke ke per fitime mundesh me bo shqip per te reja shqiptare
  dhe un te mesoj si te besh postime neser kur te kam koh te lir te shkruj dhe ti japi infot e blogut
  dhe te mesoj qysh me qit postime
   
 9. endritcana

  endritcana Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  spontex un kam degjuar qe fitohet nga websitet nuk di as se si as si qysh ... paret i kam mund ti shpenozj seshte problem por un nuk kam ide se si funksioni se un ku ti marr paret ... ndonse un nuk njoh cka eshte hosti apo domeini sic ka thene antri xhuke33 por ndoshta ai e ka bere per mua qe un te kem dicka gati
   
 10. endritcana

  endritcana Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  rixhaa te falenderoj nga zemra
   
 11. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje @sg1 kete tem e kam hap sepse personi ne fjal nuk ka iden se si mund te lidh 1 domain me host .. dhe un e hapa per dikend qe shum thjesht e hap 1 website ndose free ndonse .com .net un per momentin kam 1 website dhe vec me ate jam duke punuar ... seshte problem per kete pun ....fjala ime ishte qe antarit ti bejm gati 1 dicka qe ai te ket me cfr te merret .... skam apliku nd1 me .tk dhe nuk di pastaj eshte hapur kjo tem ....
   
 12. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ne rregull eshte gjithcka dhe askush nuk e marrim personale nese kemi ndonje keq kuptim, mirpo secili duhet te filloi me dicka qe eshte free sic eshte (blogg + domain .tk) dhe pas nje kohe nese vertet ka interes dhe i ecen mbare mundet me kalu ne host dhe domain me pages.

  Secili qe mendojm te krijojm nje website duhet te kemi kohen tone dhe duhet te humbim kohen tone per te mesuar se si te krijojm dhe jo te humbim kohene tjerve duke e marrur gati sepse ashtu askush nuk meson.

  Hapja e nje bloggeri ne blogger.com eshte krejtesisht e leht krejt cka nevoitet nje gmail adres, pasi kjo te perfundoi, ateher mundet me marr nje free domain .tk mesimi eshte nga une ne kete forum se si me lidh domain free me blogger dhe pastaj nga blogger.com accounti i menagjon postimet e te gjitha.
  Duhet secili vetvetiu te lodhet ngapak dhe mesohet me mire se sa gjithcka te merr gati.

  Une nuk e kam problem tia krijoi nje free website me blog dhe free domain, sepse nuk merr me shume se 30 minuta, mirpo nese don tia nis kesaj pune duhet te punoi me shume veht, e nese ka ndonje problem ateher ne jemi ketu gjithmon per cdo pyetje/ndihme.
   
 13. endritcana

  endritcana Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Lene xhuke33 jm vend te gabuar dhe nga antari ne fjal spoontex e degjova ... dija qe ishte 1 vend ku ndihmonin por qenkam gabuar ... klm antar ne vijim urjo qe persona si un kurr mos ju ardhshin tek ky forum ashtu sic ju deshironi
   
 14. endritcana

  endritcana Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ska problem faleminderit ... nese do merrja vesh nuk do isha futur tek ky forum gjithsesi po largohem ashtu sic kam bo 2 vjet do bej dhe 1 vit ishallah zoti mi sjell kembet dhe sja kam nevojn kumpjuterit
   
 15. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  @sg1 nuk ndihmoet 1 person keshtu sic ju mendoni ... nese ai do ishte pak interesuar per kete pune do dinte me shum gjera sepse mosha e tij ishte madhore por ai donte qe koha e tij te kalonte shpejt e shpejt gjithsesi mesa shikoj qenka larguar
   
 16. Donald Tasha

  Donald Tasha Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Mos u viktimizo per 1 domain dhe 1 host duket qe je duke genjyer ..kujdes zoti te ndeshkon
   
 17. Donald Tasha

  Donald Tasha Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Jam gati te jap 100 euro per kte person dhe do e ndihmoj per cka ai deshiron nese me dergon pm info te tijat apo 1 foto te tijen dakort ?
   
  phoenix pëlqen postimin.
 18. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  @Donald Tasha me sa pash nuk ishte i interesuar per lek vella ... ai thoshte se dua te merrem me dicka qe te shty kohen qe rri ne shpi ma merr mendja se sdo e e ket fare problem per 1 domain + host
   
 19. Donald Tasha

  Donald Tasha Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Aha me fal mua i drejtohem personit te me dergoj disa info per te dhe jam gati te bej cdo gj une kam ngel pa te ardhura pasive tash ca kam bo me perpara ama jam gati te ndihmoj si te fitoj
   
 20. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  989
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  48
  @xhuke33 @endritcana
  Fillimisht me vjen keq per gjendjen e Endritit, por 1 sen duni me kuptu edhe ju se so leht nje fillestar me msu direkt me webfaqe dhe me google ads un kam 5-6 vjet qe mirem me webfaqe dhe tash kam fillu mu mar me ads nonstop kam kerku kam lexu senet qe kam dasht mi msu nese dikush nuk mi ka tregu jam mundu vet me msu ndoshta ka qen shum e thjesht po deri sa e kam msu mkan shku 1 ose 2 jav thjesht vullnet nuk osht kjo pun ajt se skam me qka mu mar e t mirna me ads edhe kjo osht ni lloj zanati sikur artar apo diqka tjeter duhesh niher me lexu me kshyr me msu qe me fillu me pun se nese ishte kan qaq leht un mas pari krejt familjart emi i kisha shti me punu me net e skish pas nevoj mu qu 7-8 ora me shku npun :)
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...