1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Ne lidhje me keywords dhe niche

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga EddieN, 25 Dhjetor 2018.

 1. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje.
  Doja te dija si ndikon fakti nese une kam nje blog me niche lifestyle, pra postime t ndryshme rreth veshjeve, makinave, udhetimeve, finances etj etj, si ndikon kjo gje tek te ardhurat nga AdSense (akoma nuk kam aplikuar). Sepse une perdor keywords t ndryshme dhe me CPC te ndryshme (te pakten sa ma tregojne websitet per keywords se nuk e di sa mund ta kene realisht). A ka problem qe e kam blog miks? Eshte me mire nese ke blog ku perdor pak a shume te njejtat keywords?
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by oxkos Webmaster, 25 Dhjetor 2018
 3. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  Best Answer
  prsh, une do jap mendimin tim ne baz te ekperiences qe kam ju lutem merreni si mendim timin sepse nuk dha udhezime per te keq!
  Mendoj nje nder gabimet me te mdhaja eshte kur niche ti perzien pra qe ke artikull te shumte brenda ne niche dhe kjo nuk do ket fitim te madh nese adsense. Me se miri eshte kur hap nje niche shembull: ''Weight Loss and Diet'' dhe te flitet vetem per weight loss and diet por jo edhe gjera tjera qe si perkasin kategories dhe nese deshiron qe google ti shfaq ads/reklama te mira pikrisht ben kete kur ke niche qe gjithe artikujt flasin per te njejtn gje.
  Po ashtu vizitoret dhe suksesi eshte kur ke niche te nejt sepse vizitori kur kyqet ne websitin tend per shkak te interesit ne articles qe ke mudn te kerkoj edhe tjera brenda ne sit qka rrit CPM ndersa nese ke artikull mix shume nga ta do largohen dhe humb shume se tani me google fiton ne 2 mnya permes CPC dhe CPM - CPM eshte kur vizitoret shofin reklamen por nuk klikojn prap ti fiton ndersa CPC kur vizitori klikon ne reklam prandaj pse mos te fitosh nga 2 opcionet se sa vetem nga njera.
  Ka edhe shume per te folur por mendoj qe kto jan qelsi i suksesit me te mir me niche.
  Suksese vlla :)
   
  EddieN pëlqen postimin.
 4. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shume faleminderit!
  Kjo ngelet per tu vertetuar kur te fus reklamat e AdSense, edhe pse mendoj se keni te drejte.
  Atehere me ngelen dy zgjidhje. Me kalimin e kohes te shoh se cfare postimesh ecin me shume dhe te perqendrohem aty, ose te hap edhe nje blog tjeter me niche shume specifike.
  Flm
   
 5. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  nese deshiron pages te mir per klikim kerko per ''high paying adsense keywords 2019'' apo 2018
  Pastaj krijo niche ne ate kategori, une te garantoj krijo postime per edukim si shembull univeristete dhe do kesh klikime qe paguajn shume shume mir dhe me pages te lart.
   
  EddieN pëlqen postimin.
 6. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Per t'u kursyer koh dhe lexuesve te tjere:
  1. Insurance $57 CPC
  2. Gas/Electricity $54 CPC
  3. Mortgage $47 CPC
  4. Attorney $47 CPC
  5. Loans $44 CPC
  6. Lawyer $42 CPC
  7. Donate $42 CPC
  8. Conference Call $42 CPC
  9. Degree $40 CPC
  10. Credit $38 CPC
  Problemi qendron, a eshte e mundur te krijosh shume postime me keto lloj niche? Sepse une nuk jam ekspert tek asnje nga keto. Mund te bej maksimumi 2-3 artikuj, me shume jo. Atehere si duhet te veproj?
   
 7. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  442
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mundesin e ke , mer artikujt te gatshem te njerit nga keto niche dhe pastaj bene disa ndryshime brenda arikullit kuptohet pa ndryshouar permbajtjen per qka behet fjale, por nese di gjuhen angleze mire mundesh te ndryshosh disa fjale brenda saj , shembull ke disa fjale qe mundesh me ndryshu pa ndryshuar permbajtjen nese eshte "good" mundesh me be "well" kuptohet pak me ja pershtat tematikes .

  Pse e thashe kete , sepse nese mer copy paste mundet google adsense me te suspenduar nje kohe jo te gjate .
   
  EddieN pëlqen postimin.
 8. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  perdor sofuer, plugins qe te kopjosh postimet dhe mund ti SPIN quhet spin i bie kur perdor sofuerin ose plugins per te ndryshu tekstin ai e ben vet qe te jet postimi unik.
   
  EddieN pëlqen postimin.
 9. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Faleminderit per pergjigjet tuaja.
  Po per trafik cfare metode te perdor, sepse nuk kam ne dispozicion social pages ne Facebook apo Instagram. A mjafton trafiku nepermjet search engines si google duke u ndihmuar nga seo apo duhet te perdor ndonje metode tjeter?
   
 10. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  me e mira eshte SEO - sear engine por gjithmone duhet shiqu se sa konkurenc ke sepse ka shume nga kompanit qe reklamojn ne ato niche qe jan high paying adsense keywords apo fjali me pages te lart dhe qe te jet uebfaqja ne 1page ne google duhet pune ketu. Nese arrin qe uebfaqja juaj te indeksohet ne 2 faqet e para te google e mos te them ne te paren ateher do fitoni shume para nga ads.
  metoda tjera varet nga niche qe ke duhet reklamu linket ne website te ngjashme e sidomos ne forume ku behen pyetje dhe nese websiti juaj ka pergjigje.
   
  EddieN pëlqen postimin.
 11. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Faleminderit! Respekt
   
  oxkos Webmaster pëlqen postimin.
 12. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  442
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  53
  Bro ste kuptova me kete perdor softwer plugins dhe spin a posedoni keto softwer
   
  oxkos Webmaster pëlqen postimin.
 13. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  reflect1 pëlqen postimin.
 14. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  236
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ky Auto Spiner nuk krijon problem per google, nqs google nuk arrin ta kuptoje i bie qe shume shpejt, njerezit nuk do kene me nevoje per njerez
   
 15. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  po posedoj kete software eshte plugin qe punon ne wordpress.
   
 16. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  jo nuk krijon problem ne google sepse kto softwares tanime jan shfaqur edhe me teper sepse kur shume webmaster kan probleme te ndryshme gjejn mnyren te anashkalojn kete problem e ne kete rast kan krijuar programe sepse e din qe shume webmaster qe kan websitet e tyre bejn kopjime te teksteve sepse duhet kohe qe te shkruash nje artikull unik dhe duhet edhe hobi deshir per te shkruar. Tani sa vet kan qe vendosin te shkruajn vet artikull? , besoj pak veta jan nga ata qe shkruajn artikull vet keshtu qe krijimi i nje programi te till per spin te postimeve ka zgjedh ne nje far mnyre kete problem qe shume webmaster kan.
   

Shpërndaje faqen

Loading...