1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ne cilat cryptocurrency ja vlen te investoj tani

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Bajra, 11 Janar 2018.

 1. Bajra

  Bajra Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje forumi
  Pas nje sugjerimi te nje shoku qe te hyj ne kete grup me tregoi per punen tuaj dhe me pelqeu.
  Pyetja ime eshte e thjeshte ne cilat cryptocurrency ja vlene te investoj tani.
  Jam duke dashur te invesotj ne Ripple,IOTA,Tron,Stellar,SIA por nuk po jam i sigurt a te investoj tani apo jo sepse po friksohem pasi qe keto te lart permendurat kan pasur renje te medha gjate ketyre diteve.
  Faleminderit gjithashtu :)
   
  Astritt1 pëlqen postimin.
 2. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Bash tash osht momenti
   
 3. aqerimi

  aqerimi Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po tash kur kan renie duhet me investu e jo kur te jen qmimet nqiell :)
  Lexo sa ma shum , mos investo aq sa smundesh me perballu humbjen.
  Sc, stellar , cardano ti propozoj.
   
 4. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  522
  Pëlqimet:
  164
  Pikë nga trofetë:
  63
  Siq thane antaret , bash tash eshte momenti, te gjitha ato monedha qe i ke ceke jane te mira edhe kane me pas rritje qdo here.
  Edhe ne Cardano,EOS,Lisk,Stratis,Steem investo,
   
 5. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,566
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  243
  Siacoin , tash eshte momenti
   
 6. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,205
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  po per verge dhe tron qka mendoni ? a ja vlen ?
   
 7. Ismet11

  Ismet11 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Binance coin (BNB) esht mjaft premtuese dhe ka rritje te vazhdueshme
   
 8. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ismet pse po mendon qe eshte mjaft premtuese binance coin... na trego ma detajisht nese din ndonje gje..

  Edhe pse mendon qe ka rritje te vazhdueshme pasi qe mrriu ne 20$ dhe prap eshte ne 14 $ ?

  Na trego nese din me shume rreth binance coin pse ta merr menja qe eshte mjaft premtuese!

  Flm
   
 9. Kryefaqja

  Kryefaqja Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  paccoin :)
   
 10. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  E ke seriozisht ose po ben hajgare?
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shume seriozisht e kane. Nje antar ktu thoshte do ahkoj pac 1 cent, aq mire e kishte studiuar po vetem sja kishte idene lidhjes se supply me cmimin dhe market cap lol. Dhe keta qe nuk dine tani, skane cfare bejne tjeter vetem te ingranohen.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 12. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kur thua sja kishte idene lidhjes se Supply. Me te vertete paska shume Supply kjo monedhe 2.5Trilion njesi.
  Me kete don te thuash se edhe monedhat me Supply te madhe si Ripple, Cardano, Siacoin, Stellar, Iota....nuk duhet te rriten ne cmim?
  Per mua nuk ka rendesi vlera e MarkeCap.
  Ne janar 2014 vlera e MarketCap ka qene $11Miliard, po ti kishte thene dikush ndonjerit qe ne janar 2018 vlera e MarketCap do te jete mbi $750Miliard, kete nuk do ta kishin besuar as ekspertet me te medhenje. Keshtu qe mua nuk me habit rasti nese ndonjera prej monedhave qe i permenda me larte ne 2-3 vitet e ardheshme te arrije vleren me Triliona $$$. Psh Cardano ka Supply rreth 25Miliard * 100$ = 2.5Trilion
   
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Normale qe mund te rriten, duke u rritur bitcoin do rriten dhe te tjerat, po smund te shkoj tani ne mars Ada 100$ dhe te kete marketcap me te madh se bitcoin, eth etj... si thua ti ?
  A mendon se paccoin nje shitty coin do jete ne top coinsas ne mars ?
  Nuk e citova tek ky postim, por kur debatova me ate personin fjala ishte per ne mars.

  Tani mos fantazo, se ada nuk mund te shkoje 100$. Te pakten per disa dekada jo.
   
 14. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Para se me than mos fantazo, lexoje mire qka kam shkru, e kam ceke 2-3 vitet e ardheshme, nuk kam ceke Marsin as Prillin. Vetem dashta me ta kujtu qe mos u bazo shume ne Supply. Tek e fundit nuk po dojna me u pasuru me crypto mbrenda 1 viti. HODL.
   
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ti lexo mire, une komentin e pare e kam bere per ne mars, dhe pse nuk e kam cekur por qe ishte nje vazhdim i nje debati qe kam bere ne nje teme tjeter.
  Dhe po ta them dhe njehere, pa kapur monedhat si btc dhe etc trilionat, adan enderroje ti.
   
  Gameover888 dhe immortal.boy pëlqejnë postimin.
 16. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Ada do kapi, :p 2$ besoj, dhe nese ka ecuri mund te shkoj dhe 8 $ :p por 100 do shume pune ,
   
  Gameover888 dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 17. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  BTC, ETH as qe po i permendi per triliona, nuk behet fjale, nese ne vitet 2018,2019 vazhdojn me ritmin e vitit 2017 shume shpejt do ti kapin shifrat e trilionave, e pas tyre edhe disa tjera monedha.
   
 18. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nrm, po do kohe. Kryptomonedhat jane revolucion, qellimin nuk e kan si aset qe vetem te rriten ne cmime :) sa shume ti sherbejne qellimit te tyre aq me shume do vlersohen me te ardhmen.
   
  Mentorgh dhe immortal.boy pëlqejnë postimin.
 19. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  Paccoin me 1 mars do ket fork, tani circulating supply e ka 2,568,973,866,070 do pjestohet me 1000 dhe do e ket 2,568,973,866 ndersa cmimi do shumzohet *1000 qe do e ket vleren 0.06$
  Nese e shumzojm circulating supply 2,568,973,866 me 6 cent i bie se marketcapin e paccoint do e ket 154 milion do e ket vendin top 150 ne coinmarketcap.com per ket arsyje pas 1 marsit ky coin do duket ma serioz dhe do futet ne shum exchangera.
  Un per vete kam 100milion pacc dhe po pres te shiten me 1 satoshi ne cryptopi nese shiten para forkit mir nese nuk shiten do i mbaj.

  Edhe pse kam investu vet ju kisha than juve qe mos me investu arsyja ownerat e paccoin qdo dit e risin totaly supplyn
  http://prntscr.com/i6cudo
  dhe shikoje vet tani https://coinmarketcap.com/currencies/paccoin/ , kam gati 1 jav qe po pres me u shit ne cryptopi po nuk shiten se ne pritje jan +1000 BTC tshiten me 1 satoshi ownerat mujn me ja qu vetit nja 1 bilion paccs dhe ti shesin ne crypotpi lol :p
   
  Last edited: 27 Janar 2018
 20. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Korab po menon BurnCoin nese i hiqen disa supply,

  edhe un degjova diku ne google per disa valuta qe ka gjase ne te ardhmen te hiqen supply ne to por nese e din si shkon kjo pun a mundesh te na
  tregosh me detalisht se si eshte e mundur
  P.sh per tron thone qe do te bej coinburn ne te ardhmen qe do te thot qe nese i hiqen disa njeri qmimi automatikisht do ti rritet
  Si eshte e mundur kjo gje. edhe a eshte e vertet a jo nese e din na shpjego se besoj qe shum na kish ndihmuar qe ta dijme se si shkon kjo
  FLM
   

Shpërndaje faqen

Loading...