1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndryshim i gjuhës

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga edy007, 1 Gusht 2017.

 1. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,873
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje,

  E pashe qe tek nen menyja History, ka nevoj per ndryshim sepse nuk e qetë ne gjuhen Shqipe.
  Do ishte mire qe aty History te perktheht ne "Temat e fundit që keni vizituar" ose "Vizitat e fundit" ose vetem "Histori" por kjo e fundit na qone ne nje kuptim tjeter.

  Gjithashtu edhe kur hyjm ne menyn History edhe aty ka nevoj per ndryshim:  [​IMG]
   
 2. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ti e kupton ate nuk eshte e thene qe forumi duhet te jete 100% shqip.

  Ketu nje arsyeje e vogel vlen per te perdorur gjuhen anglishte sepse gjuha anglishte eshte baza e informatikes.

  Dhe sa i perket kesaj me mire do te ishte tu perkthente "Veprimet e fundit" se sa Histori sepse nuk kane te njetin kuptim ne shqip.
   
 3. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,119
  Pëlqimet:
  1,142
  Pikë nga trofetë:
  358
  Faleminderit per sugjerimin, do te merret parasysh edhe kjo, vetem se kur te ken kohe administratoret do ta permisojn edhe kete.
   
 4. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,873
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108

  Sa per mua nuk eshte problem por pse mos te jete Shqip.
  "Veprimet e fundit" - edhe kjo ndoshta nuk i pershtatet sepse ndokush mundet me be ndonje veprim tjeter ne forum qe nuk ja qete qaty pastaj, ajo eshte vetem per "Vizitat e fundit ne tema", sidoqoft le ta shqyrtojn Adminat aka nevoj per ndryshim apo jo...
   

Shpërndaje faqen

Loading...