1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje ndrrim i mac addresses smartv

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga liridon.h, 15 Maj 2018.

 1. liridon.h

  liridon.h Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  aka mundesi me ndrru mac addressen e app smart tv se esht tuma fshi njani listen te nje klient permes mac
   
 2. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  174
  Pikë nga trofetë:
  73
  beje me password mac adressen
   
 3. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  349
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  samsung e LG a mun i ndrron mac adresat a ka naj gjast me ba reset a ndodh qe mun e fshin ose e ndrron ?
   
 4. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  174
  Pikë nga trofetë:
  73
  Beje me password dhe nese e ka dikush tjeter macun tend smund te fshjije playlisten tende
   
 5. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  349
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  veq me ndrru ska mundesi a ?
   
 6. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  174
  Pikë nga trofetë:
  73
  mac eshte hardware
   
 7. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  43
  mac eshte software qe eshte shkruar ne memorien vetem per lexim
   
 8. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  174
  Pikë nga trofetë:
  73
  MAC addresses are most often assigned by the manufacturer of a NIC and are stored in its hardware, such as the card's read-only memory or some other firmware mechanism.
   
 9. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  876
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73
  Adresa MAC queht ndryshe si physical address (adresa fizike) gjithçka eshte thene te emri.

  NDoshta thua ngaqe shfaqet ne hexadecimal (baze 16) por ne fakt ky informacion vjen nga nje pjese e vogel (si procesor) qe gjendet ne motherboard.

  E çuditshme se foto e jote e profilit duket si nje logical connector qe dmth ka shume lidhje me keto.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 10. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  43
  PO ke te drejte deri diku sepse nvaret per qfare lloji mac behet fjale....qfare fotoja e profilit kete nuk e kuptova
   
 11. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  876
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73

Shpërndaje faqen

Loading...