1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje ndonje menyre per te dalluar faqet e shikuara me par

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ervisivv, 15 Maj 2018.

 1. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  pershendetje, jo vetem une por cdokujt ne raste te caktuara do i duhet te lexoj neper website te ndryshme, artikuj etj per te marre informacione te ndryshme per dicka qe i intereson..
  pyetja qe kam une eshte. se a ka ndonje menyre qe te gjitha ato faqe qe i kam hapur ne pc, te mund ti dalloj nese i kam pas shikuar me perpare, kjo gje me intereson sepse psh nese kam lexuar nje faqe te tere full me text, ateher nese pas nje jave do e rigjej ate faqe ne google, askush sdo e mbante mend dhe te pakten do e lexonte deri ne gjysem per tju kujtu ndonje fjali dhe me thene oops e paskam lexu nje her kete..
  dicka e tille mund te behet edhe duke i shenuar si bookmarks dhe sapo te hapet faqja e ruajtur del ylli i ngjyrosur me blu afer butonit te minimizimit te faqes,
  por behet fjale nese do me duhet te hap shum artikuj, dhe nuk do te thote qe do i lexosh te gjitha,
  sepse disa kane info te vlefshme dhe i lexon, disa te tjera nuk kane info te vlefshme dhe i mbyll sapo i hedh nje sy,
  por mbas disa kohesh asnjeren nga keto 2 kategori nuk do doje ti rilexoje por te gjeje info te reja..

  nuk e di nese jam spjeguar mire
   
 2. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  599
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  [​IMG]
  Shikoji me vemendje rezultatet
  Dy rezultatet e para kane ngjyre si lejla {jane te lexuara nga une ato artikuj}
  Dy rezultatet e dyta jane ngjyre blu {Jane te palexuara}

  Nese e fshin history te google atehere kjo me lart nuk funksionon./
   
  ervisivv, urankajtazi dhe Omerr pëlqejnë postimin.
 3. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  flm Alvi,
  por po mendoja nese po shfleton brenda nje websiti ose forumi,
  pershembull nese hap ne forumin itshqip kategorine pyetje dhe pergjigje, ose kategorine shitje, me e dit se cilen nga postimet e kam lexuar..
  mbase ne forume ka ndonje opsion 'seen', por kur kalon nga nje websit ne nje tjeter me ane te linqeve, ateher e ke te pamundur me dallu nese e ke pas hap ate link me perpara.
  psh nese ti poston nje link te nje webi dhe thu kliko ketu dhe e ke zgjidhjen per X problem, atehere une sapo ta hap ate link te mund te dalloj nese po e hap per here te pare apo e kam shiku edhe here tjeter..
  sepse nese ai link permban goxha tekst, mos te kem nevoje me e lexu komplet dhe ne fund me kuptu se e kam lexu edhe her tjeter kete ,
  pak a shume kjo eshte ideja
   
 4. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  43
  eshte shume e lehte kjo gje tek postimet e reja shfaqen postimet e palexuara posa ti hapesh nuk shfaqen me aty.
   
 5. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  876
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73
  ajo eshte ne doren e programuesit e faqes me i ndryshu ngjyren e linkave nese i klikon dhe kjo behet meane te css("gjuhe programimi").

  Kontrollo ndonje extension per navigator chrome ose mozilla se mund te kete ndoshta.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 6. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  @BlackEagle jo cdo website e ka "postimet e reja"
   
 7. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  58
  zakonisht e kane vec forumet, megjithese jo te gjitha
   

Shpërndaje faqen

Loading...