1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ndonjë informacion të rëndësishëm?

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga miraxh, 19 Dhjetor 2019.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  72
  Pikë nga trofetë:
  28
  Përshëndetje! :)

  Kam gati 3 muaj qe luaj CS:GO por akoma nuk di shume gjera rreth kesaj loje.

  Nese eshte e mundur, doja te dija ndonje info rreth
  Competitive dhe Wingame.

  Ne kto dy lloj modash mund ta quaj ndoshta, a ka ndonje gje ndryshe nga moda Casual ?
   
 2. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ne modin Casual lojtaret kyqen/qkyqen vazhdimisht (qofte ne mes/fund lojes). Tek modi Competitive ekipet jane me nga 5 lojtare dhe ata lojtare qe fillojne edhe e perfundojne lojen. Nuk mund te dilet para kohe nga loja, por nqs prapseprap dikush del ai nuk zevendesohet me nje lojtar tjeter, por ne vend te tij caktohet nje Bot (kontrollin e botit mund ta marr nje lojtar tjeter nga ekipi).
   
  miraxh pëlqen postimin.
 3. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  72
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po me mire luaj Casual une sepse eshte me e lehte, apo ka ndonje fitim nqs luan Competitive?
   
 4. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk eshte se Casual eshte me e lehte, madje perkundrazi mund te jete me e veshtire (ne rastin kur ekipi yt ngelet me 3 ndersa ekipi tjeter mbi 6 lojtar, gje qe nuk eshte e mundur ne Competitive). Jane edhe disa perfitime nga Competitive, xp shtohen me shpejte po edhe matches ne competitve sherbejne per rangim.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 5. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  72
  Pikë nga trofetë:
  28
  Aha dmth vlen me shume Competitive me rank?
  dhe skinet fitohen me shpejt ne Competitive apo ska lidhje?
   
 6. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  Skinet fitohen me shpejt nqs ke statusin Prime. Statusin prime mundesh me fitu ne dy menyra, 1) Nqs ne te kaluaren e ke blere lojen (nuk e di ende a ekziston si opsion), 2) Nqs arrin nivelin 21
  Kshtuqe perderisa me competitive mund te arrish me shpejt nivelin 21, ne menyre indirekte del se mund te fitosh me shume skine. Perndryshe nuk di nqs ka ndonje lidhje direkte mes skins dhe competitive, por sa i perket cilesise se lojes besoj qe eshte shume me e mire ne competitive.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 7. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  72
  Pikë nga trofetë:
  28
  Woow :) te gjitha pergjigjet me pelqyen!!
  Faleminderit shume per Informacion :D
   
  exploit.al pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...