1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndonjë ide fitimprurëse ?

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga F.Ndrecaj, 11 Mars 2019.

 1. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  350
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  38
  edhe une .:):)
   
 2. selim canar

  selim canar Anëtar

  Postimet:
  31
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Real estate +punekerkues + punedhenes
   
 3. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  nuk e di a thu kishte ec si ide, une jetoj ne belgjike dhe mendoj me kriju nje website per ndertimin programimin e webfaqeve dhe aplikacioneve duke bashkpunu me njerz ose kompani nga kosova e shqiperia. Mendoj qe do ishim konkurrus per tregun belg me cmime me te favoreshme. Jam duke e mendu si ide,une vete kam njohuri bazike ne keto gjana dhe nuk kam shume durim te merrem me programim por jam shum komercial ne shitje dhe ofrim te sherbimeve. Se di po e mendoj kohet e fundit si shume kete ide bisnesi.
   
  @science pëlqen postimin.
 4. NorMan

  NorMan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po tu desht naj web developer knej jem...
   
 5. selim canar

  selim canar Anëtar

  Postimet:
  31
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Edhe une per naj ide dhe bashkeçunim
   
 6. aimilius

  aimilius Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  18
  :D:D:D
   
 7. aimilius

  aimilius Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  18
  gjirafa u tregua e zgjuar krijoi platformen, por klienti kryesor ishte vete ajo. me kete gje reklamoi veten e saj me kosto te paimagjinueshme
  se e kishte trafikun falas...

  edhe pse ende nuk ka nje platforme te suksesshme te tille ne shqiperi/kosove/maqedoni
  eshte nje nevoje e madhe ekzistenca dhe krijimi i nje sherbimi te tille.
  duhet nje platoforme te pranoje gjuhen shqipe dhe te punoje ose me CRT me CPM, ose me subscriber ska rendesi sesi
  sepse googlli adwords-in e nuk e ka problem ta vere ne pune per te mbledhe para per te dhene para mbrapsht e ka problem.
  plus qe ndonje takse nuk i paguan shtetit shqiptar per milionat $ qe vjel.

  nese te gjitha keto do te mundesoheshin nga nje sajt i fuqishem shqiptar
  do krijohej nje burim per faqet shqiptare ku te merrnin fryme dhe te zhvilloheshin me mire
  edhe do krijoheshin me shume vende pune, por edhe cilesia e faqeve do ishte me e mire.
   
  Universal, @science dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 8. lojrafati

  lojrafati Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Persa i perket aftesise tende ndoshta nje market place si "fiverr" te duhet, se per te krijuar dicka unike per te bere biznes, duhet te njohesh industrine, jeta virtuale, eshte e njejta gje si ne jeten e perditshme, cfare bejne njerezit fizikisht, e bejne edhe online, nuk e di me kopton, po eshte i njejti koncept.
   
 9. lojrafati

  lojrafati Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shume e vertete, tregu ka nevoje per nje platforme te tille e cila fatkeqesisht, mungon...
   

Shpërndaje faqen

Loading...