1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndiqe Laptopin/Telefonin tuaj përmes Prey. Mbrojeni atë nga Vjedhja!

Tema tek 'Mësime' e hapur nga boom3rang, 17 Qershor 2013.

 1. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  prey per hajnat qenka si sprey per miza
  if you dont have prey you better just pray:D
   
 2. florian kadriu

  florian kadriu Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  ne play store si mund ta kerkojm
   
 3. Tigerman

  Tigerman Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kerkoje me emrin preyproject, pastaj instaloje dhe krijo accountin ose jepja te dhenat e accountit nese veq e ke krijuar.
   
 4. Erdin Fazliu

  Erdin Fazliu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  si funksionon kjo
  1)Pasi e instalova kete ne kompjuter a duhet te jap gmailin ne te cilen gjindet telefoni.
  2)kur po e bej kete nuk po me tregon percjelljen e telefonin
  3)po ma dergon ne Angli ne nje rruge.
  4)telefoni im nuk ka humbur po vetem per siguri.
  5)falimderit per mirekuptimin shihemi
   
 5. Tigerman

  Tigerman Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Duhet ta instalosh edhe ne telefon qe te funksionoj, pastaj me lokacion te ndezur ne telefon provo ta gjesh ose ta bllokosh kinse ta kan vjedhur.
   
 6. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  tema eshte out of date,sot smartfonat perdorin mekanizma edhe me te mir ne raste te humbjes ose vjedhjes e telefonit
  psh iphone perdor icloud per gjurmim ndersa android permes google acccount.
   
 7. Erdin Fazliu

  Erdin Fazliu Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  po falminderit
   
 8. Tigerman

  Tigerman Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Përkundrazi me ane te kesaj metode mund te marresh foto nga vjedhesi gjë që smund ta besh me Iphone apo ne Android.
   
 9. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  Spari smatfoni duhet te jete i kyqur ne internet per te bere foto por gjithsesi kjo nuk funksinon ne iphone,ne android ben por qellimi eshte ta gjesh vendodhjen e qe google eshte shume me e avansuar per shkak se databaza e googles per lokacionin e paisjeve eshte shume me e madhe.
  Te kthehemi tek qellimi,zakonisht njerzit humbin tel e tyre ne lokacione publike ta gjen dikush ate nuk mendoj se eshte krim keshtu qe pse te duhet ty te besh foto?Edhe fund ta shtoj edhe nje arsye sepse konsumon baterin pa nevoje gjithesesi ky eshte mendimi im dikush mund te kete pervoja te ndryshme e qe ka rezultuar qe Third part app te jene me funkionale ne kto qeshtje.
   
 10. kastiot

  kastiot Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  28
  A funksion edhe ne Serbi
   
 11. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  851
  Pëlqimet:
  123
  Pikë nga trofetë:
  73
  nuk esht i krijum veq per shqiptaret (nuk e ka kriju ky ket program e ka morr hazer)
  po ben
   
 12. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  185
  Pëlqimet:
  88
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ben, i testuar me android.
   
 13. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  341
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  98
  Sic duhet nuk qenka opensource. Nuk ka garanci se cfare funksioni kryen realisht ky program.
  Edhe google na e nxjerr nje "Privatesi/Rregulla" kur e perdorim ama te dhenat tona kushedi se ne sa vende jan shit e shpernda.

  Gjithsesi shum e rrezikshme per tu perdorur. Kini kujdes. Me kete program ju i jepni akses ne cdogje krijuesve. :)

  Nese dikush dyshon te kjo qe po ju them une shembulli ekzakt per kte kategori programesh/applikacionesh eshte AndroidSpy.
  I Krijuar per te ruajtur dhe mbajtur ne kontroll femijet, sot perdoret per hacking & shum te tjera.
   
  Universal pëlqen postimin.
 14. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,498
  Pëlqimet:
  2,088
  Pikë nga trofetë:
  448
  Sakt, po kete gje mund ta themi per cdo aplikacion qe instalojm ne telefon ne ditet e sodit.

  Pastaj eshte postim i vitit 2013, i vjeter shum, prandaj secili duhet vet te vlersoj a duhet instaluar programe te tilla, dhe a ja vlen rreziku sic e ke cekur edhe ti.
   
 15. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  341
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  98
  Me azhornimet e reja qe behen cdo 2 muaj (flas per android) paisja na tregon kur dikush kerkon te drejta per Contact List/ Gallery / Video Etc..
  Pra ne vetvete nuk eshte dhe aq e rrezikshme kur ti je ne dijeni qe ai program po te kerkon te drejta per nje funksion te caktuar (por qe dhe pas atij funksione fshihen 10 te tjera).
  - Kte me siper ta them dhe nga eksperienca si programues android ku ne nje aplikacion qe kisha bere per "Subscribe" Android 4.4 deri ne 5.1 e bente automatikisht ndersa 6.0 e siper kerkonte Leje (permissions).

  - Per windows jan tejet te rrezikshme dhe nuk e kuptojme dot por qe mund te na ndihmoje (firewall dhe ndonje antivirus i mire qe kap trafikun.)

  E vura re por me erdhi natyrshem qe ti listoja ato rreshta sepse mund ta instalojne (edhe sot qe ne komentojme) dhe do ishte e drejt qe ti lexonin dhe ato qe kisha shkruar une (dhe ndonje tjeter para meje sepse nuk i kam lexuar te gjith komentet).

  Gjith te mirat dhe Gezuar festat e fundvitit te gjithve. :)
   
  @science pëlqen postimin.
 16. Behemoth

  Behemoth Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ky mund te jet nje RAT me sa po e shohe ?

  Tutorial i bukur.
   

Shpërndaje faqen

Loading...