1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndiqe Laptopin/Telefonin tuaj përmes Prey. Mbrojeni atë nga Vjedhja!

Tema tek 'Mësime' e hapur nga boom3rang, 17 Qershor 2013.

 1. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  E kom prw jom nda jashzakonisht i pakenaqur per shkak se ta bllokojke shum telin u nxejke shum dhe startojke 24 or ntel pldh shum bile en fillim sun e fshisha kaq shum mu dallashit teli
   
 2. Endrit Bytyqi 7

  Endrit Bytyqi 7 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  154
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  28
 3. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Hi Itshqip
  A mudeesh me qet telin permese Numrit ,
  p.sh nese teli te ka hup osht `NOKI e Vjeter` edhe e kam numrin ne to qysh mundem me qet a ka program se po me duhet
   
 4. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Jo nuk mundesh, duhet me qene ky aplikacion i instaluar ne telefon.
   
 5. lavdim2014

  lavdim2014 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Provoje nga AppStore shkarkoje aptoide dhe nga ky aplikacion qe eshte per shkarkime si AppStore ,! Pra shkarkoje se pari programin aptoide,?,.?.
   
 6. lavdim2014

  lavdim2014 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  A ben kete program me instalu edhe ne PC ne rast se na hump iphoni, apo vetem ne iphon ne rast se na humb PC
   
 7. lavdim2014

  lavdim2014 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Eshte nje mundesi tjeter por ajo vlen vetem telfona jo per PC . Edhe ne rast formatizimit te phonit ajo prap funksionon. Do hapi tem te re ne lidhje me kete
   
 8. lavdim2014

  lavdim2014 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Provoje nga aptoide besoj se tban
   
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,212
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Nuk jam i sigurte po nje romun kishte dekodifikur kyt prey ,refog keyloggerin dhe angry birds (siq e kam lexuar ne internet) prey gjasme arrinte shteti me pergju cdo gja tanen ne pc angry birds arrinte me marr gjurmet e gishtav te perdoruesve dhe nqs nje gjurm gishti ishte krimineli fillonte lokalizimi i atij... Refogun e perdorshin per paswordet kyt se bente shteti po e bente vete koorporata e refog ... Ne r dim se perghuesi i pare ne pc eshte windowsi prandaj jo se nk pergjohet apple po ma ndrysh besoj se do jete falenderoj postuesin e kesaj teme per kete super postim...
   
 10. lavdim2014

  lavdim2014 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  a mundet kush me me tregu se si me shkarku kete program a duhet me shkarku edhe ne pc edhe ne telefon
  une kam iphon 4 dhe ne apstore spo e gjej kete program
  pra a mundet kush me me tregu ma kjart si me vepru
   
 11. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,212
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
 12. lavdim2014

  lavdim2014 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  flm por si me instalu kete program ne iphon
  kur po hy ne safari dhe po du me downloadu nuk po ban
  apo tregom ma kjart si me instalu ne iphon
   
 13. lavdim2014

  lavdim2014 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  a mos eshte kjo qe po ma qet ne appstore ,,,, prey anti theft - free cesurity and trafic
   
 14. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,212
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  kerkoje ne app store prey anti theft kur ta instalosh thot fut te dhenat tuaja nqs ke acount nqs nuk ke acc e krijon pastaj shkon tek faqja zyrtare edhe ben cte duash me telefonin ose pc nga ajo faqe
   
 15. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Shume send me vlere, i lehte per tu perdorur, shume funksional...

  [​IMG]
   
 16. ProjectX

  ProjectX Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pra ket Softin mund ta perdorim dhe te telefoni i nje shoku :p :D
   
 17. denada

  denada Anëtar Aktiv

  Postimet:
  238
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje . Dhe mua me ka ren rasti te perdor nje program te ngjashem besoj.Kam perdorur Team Viwer te cilin e kam instaluar ne laptop dhe ne smartfonin tim dhe shikoja cdo levizje nga shtepija edhe pa qene prezente ne shtepi . Ne te kisha istaluar disa kamera survejimi dhe cdo levizje qe kishte afer shpise me dergonte mesazhe dhe sinjale akustike. Ndersa persa i perket humbejs se telefonit ne ditet e sotme gjendet mjaft kollaj besoj nepermjet GPS mund ta idetifikojme se nga ku ka ardhur kjo thirrje .Pse ne fillim kur ne blejm nje smartphone dhe ai ne fillim na kerkon nje email qe te konfigurohet me te gjitha opsionet programet qe secili ka mundesi ti perdor dhe ruhen ne kujtesen e cdo tel pa qene nevoja e nje kart memory shtese.
   
 18. Tomi.M

  Tomi.M Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  23
  Shume Faleminderit per kete tutorial te vleshem.
   
 19. 0d1s34

  0d1s34 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  28
  Te pergezoj per punen, eshte nje program me vlera . Respekte.
   
 20. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shume metode e mire per gjurmim te telefonit! E kom lyp qe sa koh ni ksi programi po nuk kom gjet tmire deri tash, mundsit shume tmira perpos nese telefoni nuk eshte i konektuar ne WIFI (osht i lidhun me 4G) nuk munet me gjet lokacionin "Failed to get device location" a ka ndonji menyr me e gjet lokacionin e tel edhe pa e aktivizu/kyq ne WIFI?
   

Shpërndaje faqen

Loading...