1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ndim per driver te grafikes

Tema tek 'Drivera' e hapur nga best~boy, 26 Gusht 2010.

 1. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  ja kodi i driverit te grafikes PCI\VEN_1023&DEV_2200&SUBSYS_22001023&REV_02\4&38B71F77&0&0008
  kush mundet me ma gjet ?
   
 2. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  1. Provo:
  Code:
  http://www.devid.info/en/632/
  2. Nese nuk bejnë merre Driver Genius dhe skano... Ai te propozon me i shkarku drajverat qe te mungojnë, e ne kete rast ti i shkarkon të Grafikës ( Display )
   
 3. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  a mundesh linkin e driver genius me e qit vella ktu ?
   
 4. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Nuk lejohen kërkesa të tilla.... Lexo rregulloren:
  Code:
  https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=2&p=17166#p17166
  Rregulla e parë:
   
 5. Driton.r

  Driton.r Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0

  ky sipas mendimit tem nuk e shkel rregulloren se ky nuk e permendi as full as trial po une e kqyra meniher me marr se po me vyn edhe mu edhe e mora trial ndoshta e kom gabim po ky eshte mendimi im

  me te mira
   
 6. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Trial nuk funksionojnë... Full eshte Warez...
   
 7. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  nuk po mundi me e gjet driverin e kesaj grafike :S:s aka naj kush tjeter qe mundet edhe driver genius kur e instaloj invalid tatabase file :S
   
 8. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Code:
  www.driveragent.com
  Skano kompjuterin dhe posto linkun e skanimit... Pasaj do mundohemi te ju gjejm drajverat qe mungojnë...
   
 9. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  <a class="postlink" href="http://driveragent.com/0/driveragent_results?hwid=a71734cc35672f1b7183573c4dd7e2b7&PHPSESSID=hbdqqv451h0do78ptqra5t0940" onclick="window.open(this.href);return false;">http://driveragent.com/0/driveragent_re ... tqra5t0940</a> ja vella po mu me viyn e grafikes ato tjera po i la anash :s vga... e grafikes
   
 10. cRu3l.b0y

  cRu3l.b0y Anëtar i Njohur

  Postimet:
  900
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Provo kete nese te kryen pune

  Code:
  http://www.devid.info/search.php?text=PCI" onclick="window.open(this.href);return false;\VEN_1023%26DEV_2200%26SUBSYS_22001023%26REV_02\4%2638B71F77%260%260008
  
  Pershendetje
   
 11. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18

  nuk me ben :s
   
 12. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Ne skanimin me driveragent nuk po paraqitet se te mungojne ato drajvera ne linkun e postuar... Mirepo per te kryer kete pune shpejt na trego llojin e Karteles Grafike ( Graphic Card) dhe do ti gjejme...

  Nese nuk din çfare Kartele Grafike kompjuteri yt posedon, shkarko programin e meposhtem dhe instalo:
  Code:
  http://www.piriform.com/speccy/download/standard
  Pastaj hapeni dhe aty do e shihni nen sekcionin Graphics tipin e karteles grafike... Posto atë ne postin e ardhshem....
   
 13. Doarti

  Doarti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  177
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ti kam derguar ne MSN kto lloj drivera instaloj funksionojn 100% jam i sigurt, na kthe pergjigjje nese te kam ndihmuar a jo :)
   
 14. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  si e ke msn ?
   
 15. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  \
  jo vella ska efekt iq :s
   

Shpërndaje faqen

Loading...