1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
  1. L@Bi

[email protected] Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pershendetje!Kam laptop dell modeli eshte:studio 1537.Problemi eshte ketu qe duke punu prishet rezolucioni i pamjes,dmth deformohet fotografia nuk e jep paster.Si mund ta rregulloj?Flm

2. ArnY

ArnY Anëtar Aktiv

Postimet:
    335
    Pëlqimet:
    2
    Pikë nga trofetë:
    18
    Hyn ketu dhe Shkarko Driverin e Grafikes instalo dhe ma mer mendja se do zgjidhet problemi . . .

Code:
    http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/studio-1537

3. L@Bi

[email protected] Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Se harrova me thene me heret.Driverat te instaluar i kam.

4. albo88

albo88 Anëtar

Postimet:
    20
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    0
    ne ckuptim deformohet fotografia? humb proporcionet '''aspect ratio''' ose del me viza viza
    nese mbas ca kohe punon dhe pastaj ta qet ket problmin mos nxefet shum chipi grafik ne bord ene ta qet pisllikun
    kontrollhi nje her tempraturat me speedfan

5. alajdin

alajdin Anëtar i Njohur

Postimet:
    630
    Pëlqimet:
    69
    Pikë nga trofetë:
    58
    Problemi juaj une mendoj se eshte se nuk i ke driverat origjinal per PC-ne tende dhe merri e shkarkoji ne faqen zyrtare te DELL-it , instaloj dhe do te bajne se edhe une e kam pasur nje problem te tille e keshtu me ka fonksionuar:

Code:
    [FONT=Consolas]http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/studio-1537[/FONT]

Shpërndaje faqen

Loading...