1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.
 1. L@Bi

  [email protected] Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje!Kam laptop dell modeli eshte:studio 1537.Problemi eshte ketu qe duke punu prishet rezolucioni i pamjes,dmth deformohet fotografia nuk e jep paster.Si mund ta rregulloj?Flm
   
 2. ArnY

  ArnY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Hyn ketu dhe Shkarko Driverin e Grafikes instalo dhe ma mer mendja se do zgjidhet problemi . . .

  Code:
  http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/studio-1537
   
 3. L@Bi

  [email protected] Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Se harrova me thene me heret.Driverat te instaluar i kam.
   
 4. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  ne ckuptim deformohet fotografia? humb proporcionet '''aspect ratio''' ose del me viza viza
  nese mbas ca kohe punon dhe pastaj ta qet ket problmin mos nxefet shum chipi grafik ne bord ene ta qet pisllikun
  kontrollhi nje her tempraturat me speedfan

   
 5. alajdin

  alajdin Anëtar i Njohur

  Postimet:
  630
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  58
  Problemi juaj une mendoj se eshte se nuk i ke driverat origjinal per PC-ne tende dhe merri e shkarkoji ne faqen zyrtare te DELL-it , instaloj dhe do te bajne se edhe une e kam pasur nje problem te tille e keshtu me ka fonksionuar:

  Code:
  [FONT=Consolas]http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/studio-1537[/FONT]
   

Shpërndaje faqen

Loading...