1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Ndihme / TPB torrent

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga chuppacabra, 30 Korrik 2017.

 1. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje, pse spo muj me bo download prej The Pirate Bay ( torrent ) , po me del qe duhet me bo HIDE IP, a osht e patjetersueshme me bo IP-n hide a ka naj fore tjeter.
  P.S osht edhe ni program qe po ma sygjeron me downloadu " BitLord " ama nuk po punon n'regull ajo.
   
 2. Best Answer:
  Post #3 by ThumperTM, 30 Korrik 2017
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,658
  Pëlqimet:
  1,143
  Pikë nga trofetë:
  243
  kë torrent client përdor?

  saporton magnet links?
  personalisht përdorë

  [​IMG]
   
 4. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Best Answer
  TPB ofron vetem magnet download, keshtu qe sigurohu qe browseri yt te hap torrent clientin (p.sh utorrent), nese nuk te bon provo me browser tjeter ose bonja copy hash kodit edhe kerkoje ne google e shkarkon .torrent file.

  Cdo te mire.
   
  chuppacabra pëlqen postimin.
 5. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  uTorrent 3.5 un e kam
  po edhe qysh the nuk raporton magnet links edhe sdi pse faqja thepiratebay.org po m'lyp me msheh IP-n qe me mujt me bo download !
   
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,658
  Pëlqimet:
  1,143
  Pikë nga trofetë:
  243
  mendoj se ajo qe te del eshte reklame
   

Shpërndaje faqen

Loading...