1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ndihme - Si ti zvoglojm mb formatit .iso ne menyr ta qesim ne Cd

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga ingjeksion, 22 Maj 2013.

 1. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Kam shkarkuar windows 8 evolution 2014 po a i ka rreth 4.8 GB nuk po me ban me e qit ne DVD 4.7 GB , a ka mundesi me ndonje program me ja zvoglu mb per me e pas mundesi me e qit ne cd. Win 8 evolution 2014 është me formatin .iso
   
 2. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  gjeje kete Windows7-USB-DVD-tool edhe e bone prej USB me strartu pa prblem une e kam bo edhe pse i ka pas 4.88 GB
   
 3. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  po skam usb 5gb
   
 4. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  I nderuar perdore "WinISO" shiqo a po e jep mundesin me djeg ne DVD 4.7 nese jo perdor DVD 8 gb (DL)
   
  ingjeksion pëlqen postimin.
 5. ArnY

  ArnY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Siq ka then Z1m1 ose USB 8 GB ose DVD 8 GB perndryshe nuk mudnesh nuk mund ti zvoglosh MB vetum nese hin dhe editon Windowsin komplet dhe ben remove disa Programe qka i ka te integruara shtes ky Windows
   
 6. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  A ka naj program per me e editu windows e ri kta windows 8
  sikur qysh osht nlite per xp
   
 7. ArnY

  ArnY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po Shiqoje e ke Windows Download Integrator tjetra eshte vLite ka edhe disa tjera po Keto jan ma te mira
   
 8. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0


  ke permbajtje warez ke postimi yt edito postimin
   
 9. mendurberisha

  mendurberisha Anëtar i Njohur

  Postimet:
  691
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  73
  skii usb 5GB vetem 1GB, 2GB, 4GB, 8GB.
   
 10. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  albo88 nuk shoh diqka ilegale ketu?
   
  ingjeksion pëlqen postimin.
 11. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Se pari nuk te kisha rekomandu me shkarku versione te modifikuara te Windows-it, sikur ky ne kete rast, ata qe kane 'lujte' me Windows Setup me qene te mire ishin dashte me mendu qe mos me tjkalu 4.7GB, qe eshte kapaciteti i DVD-se standarde !

  Zgjidhja eshte, kur done me formatu me kete Windows te 'sakatosur' e fute ne USB Flash DIsk 8GB, si behet kjo ka mesime ne forum, ose kerko ne youtube, dhe duhet te kete mundesine PC apo laptop qe te bej boot nga USB, nese nuk e ka kete mundesi, nuk mundesh me perdore USB FLash DIsk !

  Opsioni i dyte eshte me hape ISO file, edhe me fshi ndonje file qe kan shtu ata editoret e WIndows 8, ndonje theme, por sigurisht duhesh me dite cka po fshin, perndryshe nuk funksionon DVD_ja !

  Zvoglim te ISO file nuk ka, nuk mundesh sikur nje file te zakonshem me WinRAR !
   
  ingjeksion pëlqen postimin.
 12. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  windows 8 evolution 2014 ne qoftse kjo seshte ilegale ather kot i keni shkrujt regullat ne forum
   
 13. albasoul

  albasoul Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  po lyp ndihm nlidhje ZVOGELIMIN E ISO FILE, nuk ka postu naj link ose naj bised nlidhje me windows 8.......bla bla....
  qka bon ai , osht pergjegjsi e tij, ktu pergjigjet i pash vetem: nuk mundesh iso me zvogelu, etj.... nuk ka ndonje Link per shkarkim
  mendoj qe ska asgje ilegale..
   
  ingjeksion pëlqen postimin.
 14. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  vet emri eshte link copy paste ne google ene dalin sitet warez dirkete mundet ta redaktoj postimin ene te shkuj thisht windos 8 pa shtesat warez

  nejse beni ca te doni forumi eshte i juaji
   
 15. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ajo nuk quhet ilegale, gjithsesi faleminderit per verejte
   
  ingjeksion pëlqen postimin.
 16. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  po ska lidhje veq naj njo ma shum se 5 gb
   
 17. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Faleminderit Zyklon
   
 18. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ti a kupton kurgja nuk ka ktu ilegale mu vetem po me vyn ZVOGELIMIN E ISO FILE sen tjeter  A dini naj program per me e konfiguru Windows 8 sikur nLite ?
   
 19. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Verejte !
  Ndalohet postime te dyfishta, mund ta editosh postimin, apo pret pergjigje, jo postime rend te dyfishta ...

  Sa i perket pyetjes, shiko kete program,qe lejon modifikimin e Windows 8 Setup, WinReducer8
  Code:
  http://www.thewindowsclub.com/winreducer8-customize-windows-8-installation
  Nuk e kam testuar kete program, keshtu qe nuk mund te jap kurfare pergjigjje ne efikasitetin e tij !
   
 20. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Mfal po kerkush nuk dha pergjigje ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...