1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ndihme! Si te largoj Malware nga webi

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga AVM Digital, 15 Qershor 2020.

 1. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  486
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kerkoj ndihme se si te largoj Malwaret nga filet e Websitet Wordpress?
   
 2. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Nese ke dijeni ne lidhje me kete, te sugjeroj ce instalosh https://revisium.com/aibo/ dhe i jep skanim komplet uebit dhe filet ce jane te infektuara ti modifikosh ashtu, ce ti heqesh injection kodin neper file, dhe ti ndryshosh gjitha fjalekalimet. Ne te kunderten, kerko kompani ce jane te specializuar sic sucuri etj, por ce nuk do jete me kosto te lira...

  Sinqerisht,
  Mentor L.
   
 3. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  486
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  53
  Smund te ket nd1 person ketu qe mund ta bej per nje kosto te ulet ?
   
 4. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  45
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Mbase mund e te kete, por ne pyetje eshte se, ke do ja besoshe aksesin ne uebin tuaj... Me shkruaj ne PM ne lidhje me uebin ne fjale dhe mbase mund te te ndihmoje ne lidhje me kete.

  Sinqerisht,
  Mentor L.
   
 5. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  69
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Me sa e di une malware protection jon opsione qe duhet ti blesh nga webhosting i jot
   
 6. Story AK

  Story AK Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese e ke fjalen per malware qe rrjeti i ipkos po ta bllokon website per te gjith pordoruesit e vet, atëher vetem ju shenon ju tregon qe ti je kreatori i saj dhe nuk ka asgje te jashtligjshme ne website dhe besoj se do te rregullohet.
   
 7. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  419
  Pëlqimet:
  473
  Pikë nga trofetë:
  123
  Nese te ka sinjalizuar kompania, athere do i kesh cdo folder me nganje mailer/shell brenda. Duhet ta besh nga fillimi dizajnin.
  Prandaj nuk perdoren template/theme nulled.
   

Shpërndaje faqen

Loading...