1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihme]Si mund te uploadoj foto ne forumin e itshqip !

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga RioteR, 10 Tetor 2010.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Si mund te uploadoj foto ne forumin e itshqip !
   
 2. Juerald

  Juerald Anëtar i Njohur

  Postimet:
  934
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  E ke fjalen per avatar?
   
 3. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Desha te pyes per foto qe e kam bere desha ta uploadoj ketu dhe te pyes dicka !
  Fotja ishte me performancat e Pc tim ,por do ti shkruaj perfonmancat me nje tem te re !
  Edhe pyejtjen do ta bej !
   
 4. Juerald

  Juerald Anëtar i Njohur

  Postimet:
  934
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kliko tek Paneli i Antarit ---> Profile ---> Edit avatar

  Ke dy menyra :

  Upload from your machine: (E uploadon nga kompjuteri)
  • Link off-site: (E uploadon nga interneti pershembull <a class="postlink" href="http://www.tinypic.com/foto.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.tinypic.com/foto.jpg</a>

  Pasi ke perzgjedhur i jep Posto Pergjigjen .

  KUJDES : Dimesioni i avatarit duhet të jetë midis 0 dhe 14 KiB. ndersa nga opsioni i dyte nuk do kesh te tilla probleme.  Ndersa nese do ta uploadosh ate foton ne hostin e ITSHQIP ..S'besoj se eshte e mundur..Kete gje mund ta besh ne faqe te tjera si imageshack.us tinypic.com ngarko.us etc :)
   
 5. Juerald

  Juerald Anëtar i Njohur

  Postimet:
  934
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Aha..Atehere vepro keshtu se e paskam kuptuar paksa gabim


  Futu tek <a class="postlink" href="http://www.ngarko.us" onclick="window.open(this.href);return false;">www.ngarko.us</a>
  Pasi je futur kliko tek Browse
  Selekto foton tende
  Kliko ngarko
  Pas 6-7 sekondash pasi fotua eshte uploaduar do te na hapet nje faqe e re...
  Tani si ta hedhim ne ITSHQIP


  Vepro keshtu

  Pershembull une kam kete foton qe uploadova nga hosti itshqip ...

  <a class="postlink" href="http://ngarko.us/images/wintergjg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ngarko.us/images/wintergjg.jpg</a>

  Tek postimi nese hap teme te re te jepen te gjitha cfare deshiron te besh me tekstin si Bold Italic Underline
  Por sic e shef aty gjen edhe ImG

  Kliko tek img edhe beje paste URL

  [​IMG]
  Ja nje foto :

  [​IMG]
   
 6. RioteR

  RioteR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  396
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Faleminderit kete e kerkoja !
   
 7. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Problemi i Zgjidhur + Tema mbyllet
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...