1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme Rreth Samsung Galaxy S3

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga GunSpeR, 13 Janar 2016.

 1. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Prsh!!

  Kam nje S3 i9305 dhe shpesh kom instalu CustomRom nto tash per Momentin e kom N4 Elite Lite para ksaj kom pas Kitkat Official sepse per i9305 ka dal tash pom bllokon shum dhe po du me bo 4.3 Jelly Bean Official por jom ka frigona qe ka mem hup IMEI desha te pyes se sa % eshte e mundur mem hup IMEI dhe nese hup sa mkushton me rikthy?

   
 2. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  imei nuk humb duke i instalur costum rom e sigurt

  shkarkoje costum room nga sammobile dhe instaloje pa frike,
   
 3. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Mfal Vlla gabim e ke kuptu un du me largu Custom dhe me Instalu Official 4.3 por tash per momentin po e Instaloj Cyanogenmod 11 sepse kjo qe kam shum po bllokon. :(
   
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  aha mfal e kam kuptu se don me instalu Firewaren e Jelly Bean 4.1.2 (Eshte me i lehti edhe me i miri per mendimin tim )

  Thjesht me odin per 5 min e instalon

  Mfal prap :D
   
 5. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Skgj Vlla ;)

  Po e di por si e di un nese don me bo Downgrade ka shanse met hup IMEI :(

  Dhe si jam ka e shof hazer asht mu djeg ki Tel Ishalla jo :(
   
 6. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  Shancat jan 50-50. keshtu qe mos lodh shum...;)
   
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  mbani me kerku problemi yt por paske dicka te lehte

  Bani Root Telefonit edhe bani backup EFS Partitionit sepse aty eshte imei edhe nqs te humb munesh me e kthy pa far problemi kerko ne google how to backup esf partition edhe puna pa frik

  Nje link http://www.android.gs/backup-galaxy-s3-efs-one-click/
   
 8. Leutrimi1

  Leutrimi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  CyanogenMod stkisha preferu mi ngjit se mas 2 muajve katastrof tpunon plus edhe kamera nuk tpunon kshtu um ka ndodh me galaxy s3 neo timin
   
 9. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  516
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Imei qysh e di mund te kthehet edhe nese hup ,,qysh kam pa se kam testu sigurt.
   
 10. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  instalo CM13 6.0 marshmallow punon si struja ne galaxy s3 e hiq jelly bean se tmyt krejt punon jo shpejt
   
 11. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ne s4 tem i kam instalu permi 10 custom rom gati krejt i kam testu kam provu jelly bean 4.1.2 , downgrade , upgrade e krejt tash e kam lollipop te veten edhe imei nuk i ka hup.
   
 12. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  E Bona Official 4.4.4 KitKat ma mir :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...