1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Ndihme rreth rrjetit

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga CASPARONE, 21 Janar 2019.

 1. CASPARONE

  CASPARONE Anëtar Aktiv

  Postimet:
  161
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje e kom nje problem me rrjet nese dikush mundet mem ndihmu , falemnderit.
  Kur po tentoj me u lidh me loptop temin ne wireless temin nuk po me konektohet(pervec ethernet) ndersa me laptop tjere dhe telefona po ndersa me loptop temin muj mu lidh me wireles tjere(pervec temit) pa problem.Pra as nuk i ka fajet as wirelessi e as loptopi.Nese dikush ka pas ksi problemi edhe me ndihmon, falemnderit!.
   
 2. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  181
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  53
  Se pari provo te besh forget nese prap nuk konektohet lidhu me ethernet dhe shiko tek 192.168.0.1 apo si i ke ip mos e ke te bllokuar mac e laptopit tend .
   
 3. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  I ke në rregull parametrat e Dhcp-së
  [​IMG]
   
 4. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38

Shpërndaje faqen

Loading...