1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme rreth nje Kartele Grafike

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga GunSpeR, 6 Shkurt 2018.

 1. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  NVIDIA GT 9800 e lidhi krejt mir dhezet por kur ja instaloj driverat me paraqet blue screen dhe vetem behet restart qka mundet me kon problemi?

  CPU: QUAD CORE Q9400
  RAM: 4GB DDR2
  Windows 7 64Bit

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 2. Leutrimi1

  Leutrimi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  284
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ma merr mendja qe problemi mundet me kon qe t'nxehet kartela grafike per shkak tfuzes"coolerit" ose edhe per shkak ndoshta qe ska thermal paste e shkaku i saj e shkakton nxemjen.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 3. hypnotik

  hypnotik Anëtar Aktiv

  Postimet:
  213
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shkaqet mund te jen te shumta, ne fillim sigurohu qe ne pllaken ame e ke ne regull, s'pari kthe biosin ne gjendjen fillestare 'default' pastaj ne Windows hape Event Viewer edhe kerko per gabimin e fundit 'Error' dhe gabimi i fundit duhet te ket nje numer 'Event ID' permes ketij numri mund ta gjesh problemin me ne detaje. Kurse ne rastin me te mire kishte me qene me provu me instalu Karten Grafike ne ndonje tjeter PC sa per test.

  Ne foto e shoh Gabimin "nvlddmkm.sys" Nese je me Win10 lexo ketu drivereasy.com/knowledge/nvlddmkm-sys-video_tdr_failure-blue-screen-error-solved-on-windows-10/
   
 4. mekanik

  mekanik Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  1.a je ke startu me opsionin full boot nga biosi?
  2.Nga i ke marre driverat?
   
 5. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  108
  Provo drajvera te versioneve me te vjetra!
   
 6. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje.
  Te njejtin problem kam dhe une me karten grafike.
  NVIDIA Quadro 600 qe nxehet shume krijon dhe nje zhuren te faneri, sapo filloj qe te hap nje Loje.
   

Shpërndaje faqen

Loading...