1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme rreth kursorit ne photoshop

Tema tek 'Resurse për Dizajn' e hapur nga Poshnjari, 15 Shtator 2020.

1. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,343
    Pëlqimet:
    789
    Pikë nga trofetë:
    343
    prsh, kam instaluar versionin e fundit te photosho, pasi kam bere nje format, dhe me ka corjentuar versioni i fundit i photoshop. me pare ishte se ti shkruaja apo vendosje nje imazh dhe i rregulloje permasat duke levizur kursorin, tashme nuk po mundem ta beje me kete gje. ka ndryshuar dicka photoshop apo duhet te beje une ndonje rregullim. me versionet e me parshme nuk e kam hasur asnjehere kete problem. ndonje ndihme?

2. miraxh

miraxh Anëtar i Njohur

Postimet:
    546
    Pëlqimet:
    104
    Pikë nga trofetë:
    63
    Gjithmone komandat ndryshojne ne photoshop ne varesi te versioneve, une zakonisht perdor photoshop cc 2017 edhe jam mire me te edhe nuk e ndryshoj.... atehere "kursor" kujt i thoni ju?

3. miraxh

miraxh Anëtar i Njohur

Postimet:
    546
    Pëlqimet:
    104
    Pikë nga trofetë:
    63
    nese "kursori" eshte mausi atehere mendoj se me perpara ti kur klikoje ne text ose ne ne imazh e ke pas auto-select layerin dhe nuk kishe nevoje te perdorje ndoje komande.... Si fillim kriji nje text dhe me pas shtyp CTRL+T pastaj te del kjo si ne foto dhe duhet ta aktivizosh Auto-selected...
    provoje kete edhe na trego nqs nuk funksionon ende

4. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,343
    Pëlqimet:
    789
    Pikë nga trofetë:
    343
    E rregullova siperfundim duhej cekuar show transformer. Gjithsesi te falenderoj per pejigjen

miraxh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...