1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme rreth DVD RW ROM Drivers Update

Tema tek 'Drivera' e hapur nga valdrin fetoshi, 17 Dhjetor 2012.

 1. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Tung mendoj se duhet ta postoj kete teme ne kete kategori.

  OK

  Kam nje problem me DVD RW ROM. Eshte e vene ne kompjuter mirepo nuk mund ta perdori pasi qe kur mundohem ti boj dirverat update nuk mund ti gjen fare.
  Ja keshtu thote:

  [​IMG]

  Po provoj te ja boj update Driverit po ja fotoja si po paraqitet:

  [​IMG]

  Ok mendoj se isha i qarte, dhe mendoj se nuk eshte e nevojshme te ceken edhe specifikat e kompjuterit ?

  Ok pres pergjigjet tuaja. Flm :)
   
 2. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  A ka naj pergjigje?

  Ok flm.
   
 3. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Provo restartoe pc trus f5 apo mvaret me cilin e ki edhe hin safe mode aty ku e ki last known good configuration

  Qe sa dit ka ndodh ky problem
   
 4. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  E kom F8, ka ndodh qe ja 15 dit qeshtu.

  Ok :)
   
 5. mos

  mos Anëtar Fillestar

  Postimet:
  93
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  nRegistry nuk te koka diqka nrregull. Provo merre Regedit Cleaner edhe ai ti permirson errorat tani i provon me update
   
 6. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  I nderuar shko keshtu:

  Run>Regedit>HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class kliko tek ky key{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} ben nje foto posto te shiqom a ke ne rregull...!
   
 7. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ja keshtu po e qet:

  [​IMG]

  Ok flm :)
   
 8. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  I nderuar aty tek ana e djath fshije LowerFilters po ashtu edhe UpperFilters e mbyll reg edit,
  pastaj shkarko ket file instalo nje restart pc dhe e ke OK..!

  Code:
  http://www.multiupload.nl/59FG8PIUN3
   
 9. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Njeri shum shum flmm, kom menu qe ka diqka problem ne lidhje me kablla mrena ne PC.

  Po qetu koka kon problemi.

  Ok edhe 1 her shum faleminderit.

  Problemi u zgjidh, stafi nese doni tema mund te mbyllet.

  Ok Respekte All. :)
   
 10. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  Me vjen mir qe ke kry pun..!
   
 11. urban-styl

  urban-styl Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  I nderuar, une shkova sipas procedures suaj
  Run>Regedit>HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class kliko tek ky key{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} ben nje foto posto te shiqom a ke ne rregull...!

  dhe po ma qet keshtu foton:
  [​IMG]

  qka te bej?
   

Shpërndaje faqen

Loading...