1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ndihme rreth Adsense USA

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga HeRBaR, 17 Tetor 2018.

 1. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kam blere nje Adsense USA, me adrese USA me te gjitha ne rregull.

  Personi qe e ka perdor nuk ka vendos bank asnjehere, ka fituar dicka ke $20, i ka ardhur PIN e ka verifiku akountin dhe pastaj ja bleva une.

  Pyetja ime eshte, a pranon me Adsense me llogari Payoneer???
  Dhe nese po, a duhet tja ndryshoj emrin e personit llogarise te Adsense me emrin tim??? Qe te jete i njejte me emrin qe kam ne Payoneer???

  Po qe jam duke e hap akountin me IP Shqiptare a ka problem???

  Faleminderit paraprakisht
   
 2. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Un per vete, nje llogari bankare kam perdor ne 5 adsens me emra te ndryshem, flas per maqedoni , per USA nuk e di po besoj qe nejt eshte nuk ka lidhje llogaria me emrin e adsense..ndoshta e kam edhe gabim.
   
  HeRBaR pëlqen postimin.
 3. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  Rrofsh per prgj, po pres edhe nja 2 dite mos shkruan ndonje qe ka eksperience me Adsense USA, se me pPayoneer kam frike se nese nuk eshte emri i njejte nuk kalon pagesa.

  Ju ne Maqedoni si i merrni pagesat, direkt transferte bankare???
   
 4. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po Bank wire transfer
   
  HeRBaR pëlqen postimin.
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  e ka shtetin USA dhe nuk ben te vendosi llogari nga shtet tjeter.
   
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,809
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  83
  Payonner kryen pune n`ket rast
   
 7. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  A i ke fut taksat? W9 form
   
 8. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo, skam ber asgje. Une jetoj ne Shqiperi, ca forme te vendos, apo me te dhena fake???
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pse je ngatërruar me llogari USA? Mund të gjeje shqiptare.
   
 10. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ca menyre pagese kane Shqiptaret???

  Ca gjeta Shqiptare i shisnin me çmim floriri, prandaj mora USA se e gjeta lire, dhe më pëlqen ideja e Payoneer.
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Direkt në bankë. Pastaj sa e more ti? Dhe nuk pyete njëherë se si mund të marrësh pagesën? Pasi payoneer me sa kam lexuar nuk ben më për Adsense.
   
 12. Skrapari Studio

  Skrapari Studio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  53
  Payoneer te grin nga komisonet
  Nuk ka problem kam terheq un me adsense usa dhe payoner me emer tjt vetem se duhet me i kontaktu serish ati personit me te vendos edhe taksen qe mos kesh probleme


  per sa i perket emrit nuk ka problem mund ti terheqesh ja vendos emrin te llogaria e adsense si e ke te llogaria payoneer dhe kaq
   
 13. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  $57 e bleva, me $17 mrena, dmth $40 nese arrij te plotesoje shumen e caktuar qe ti terheq leket te gjitha :)
  Shqiptaret me e lira qe kam gjet ka qen 150Euro

  Gjithsesi sot do bej konfigurimet e te dhenave dhe do e provoj, po funksionoi mire, po sfunksionoi VL :D
   
 14. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  Cudi qe thua ka shume komisione, une terheq leket qe me vijne nga Amazon apo kompani te tjera me Payoneer, e shumta e shumta, $10 kam humb per $1000

  Ke emri ket problem kisha :( se nese ja ndrroj emrin akountit te AdSense mos me bejne review apo ndonje gje te tille, dhe del qe po e perdor nje akount usa me IP shqiptare, edhe emri u ndrrua, dhe mos marr ban kot :p

  Po varja, do i bej provat teknike se skam ca humb, e shumta $57
   
 15. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po nuk fute w9 form. Smund ti terheqesh parate. Edhe nese fut noi detaj te atij djalit parate do te ndalen disa nje perqindje, por sbesoj se ka per te dhene social security code. Prandaj gjej naj pakistanez dhe ta rregullon. Diku $ 10 te marin.
   
  HeRBaR pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...