1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Ndihme Router DLink DSL-2640B

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga igliramaj, 26 Nëntor 2018.

 1. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje Anetare !
  Kam nje problem me nje Router DSL i cili nuk ka me akses te hyj te nderfaqen e tij .
  A do update ? O do konfigurim , pasi ka nje porte Console ?
  Ju faleminderit
   
 2. Best Answer:
  Post #9 by bi0, 27 Nëntor 2018
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,158
  Pëlqimet:
  309
  Pikë nga trofetë:
  113
  Çfarë do të thuash me nderfaqen e tij?
   
 4. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  te website qe ka 192.168.1.1
  por mesa shikoj ka ngelur update pergjys dhe nuk ka fare tashme sesi mund te hyj
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,158
  Pëlqimet:
  309
  Pikë nga trofetë:
  113
  Bej nje reset. Por me parë prova të futesh nga telefoni. Ose përdorë fish lan jo me wifi.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 6. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Asnjera nk funksionon ,ai qe ka pas tha ka ngec pergjys update firmware .!
   
 7. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  429
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Qyre i ki 2 3 mundesi nese webinterface ste bon , gjat processit te flash osht nderpre ose diqka e till , sidoqoft
  1 ) Mundesh me qit ne recovery mode edhe me flash me nje frimeware stabile
  2 ) Me flash permess tftp
  3 ) Me flash me nje modified frimeware opernwert ose ddwrt
  shiko ket video pak ndoshta te ndihmon :
  Code:
  https://www.youtube.com/watch?v=e8KcId1Hm8E
  PS : Perdor internet explorer pasi qe codi ne kta rouyter eshte me i vjeter dhe programet shembull ad blocker mund ti ndalin disa skripta dhe e nderpren processin . Hope this helps u
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 8. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Flm shume do ta provoj sot njeher .
   
 9. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  ajo vodeo nuk funksionoi power rri gjth i kuq nk kthehet fare ne drite jeshile !!!
   
 10. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  429
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Best Answer
  shiko ketu :
  Code:
  http://forums.dlink.com/index.php?topic=44909.0
  qe ste bon edhe si keto menyrat bleje te ri sosht router i shtrejt sja vlen me hup koh me to
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 11. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  43
  bro a mundemi te modifikojme firmware aktuale te routerit nqf po me qfare programi
   
 12. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po po ke drejte me shume kureshtja per ta ber . Flm shume
   

Shpërndaje faqen

Loading...