1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihme] Rikthimi i fajllave (skedareve) pas formatizimit

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga fisi-c3, 4 Shtator 2010.

 1. fisi-c3

  fisi-c3 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Nese dikush mund te me ndihmoj se si ti ktheje gjerat e meparshme ne "hard driver" pas foratizimit te PC.
  I kam provuar disa programe per kete gjë po nuk kan funksionuar mire, ju faleminderit.  edit: Titulli i edituar - kujdes lexo rregullat...
   
 2. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: Ndihme per recovery!

  Te them te drejten nuk mendoj se mund te i kthesh... Kam provuar shume alternativa mirepo asnje nuk ka funksionuar...

  Me vjen keq...
   
 3. cRu3l.b0y

  cRu3l.b0y Anëtar i Njohur

  Postimet:
  900
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: Ndihme per recovery!

  Perdor Recover My Files, gjeje ndokund ne forumet warez , mua me ka funksionuar disa here ne rikthimin e skedareve edhe pas formatizimit. Te rikujtoj qe software duhet te jete i aktivizuar, pra ose bleje ose gjeje ndokund ne ndonje forum warez falas .

  Pershendetje
   
 4. syla

  syla Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Re: Ndihme per recovery!

  nese e ke provouar njeher me ndonje program per ti kthyer dhe nuk te ka funksionuar ateher harro se edhe qato qa ke mujt mi kthy nese e ke perdor programin per ti kthy filet e ske dit me perdor ather ti ka fshi krejt
   
 5. kopliku

  kopliku Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Re: Ndihme per recovery!

  perdor icare format recovery mund ta shkarkosh nga ky link <a class="postlink" href="http://hotfile.com/dl/47073280/c40dae1/iCare_Format_Recovery_2.0.rar.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://hotfile.com/dl/47073280/c40dae1/ ... 0.rar.html</a> besoj se ky soft mund te beje per problemin qe ke ti...
   
 6. dns

  dns Anëtar i Njohur

  Postimet:
  753
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Re: Ndihme per recovery!

  EASEUS Data Recovery
   
 7. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  me dergo nje pm fisi dhe ta dergoi prog me crack per recoverim qe ti rikthen gjithqysh te gjithq filet ngq hdd-ja edhe nese hdd-ja eshte bere format 10 her ai i rikthen ne menyre te paster pa asnje demtim
   
 8. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Me vjen mirë të degjoj se mund ti e i ndihmosh antarit ne problemin e tij... Mirepo do kisha kerkuar nga ti qe ta postosh emrin e programit ne menyre qe antarët te orientohen kur të hasin në problemin e njejtë...
   
 9. ditiniti

  ditiniti Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  si dukket sg1 nuk ka deshire qe at program ta bej publik,sepse une tashme i kam derguar dy messazha ne pm mirepo sg1 ende nuk me eshte pergjigjur

  waiting for an answer sg1
   
 10. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343

  Pershendetje!
  E vetmja gje qe perdori forumet eshte ndihma qe mundohem tiu ofroi te gjitheve dhe pse nuk kam aq shume kohe te lire qe te jam aktiv aq shume...!
  Ti mund te kerkosh me shume nga une mirepo arsye pse nuk e thash emrin e programit eshte sepse nuk dua te bie ndesh me rregullat e forumit programi eshte demo mirpo e perdori me crack sepse ne menyren demo nuk mund te rikthesh filet...andaj eshte me crack e sikur ta postoja me crack do ishte jasht rregullores se cilen mundohemi ti permbahemi te gjithe :)
  programi ka emrin Magic Recovery nuk e di sakt cilin version kam... por e di nje gje sigurt qe ka rikthyer me mijera file te x personave qe vet iu kam ndihmuar :)!

  ndersa per antarin posht teje i kam lexuar PM mirpo arsye pse nuk kam mundur tia dergoi eshte sepse nuk kam pasur ende kohe te lire qe ta bej upload... andaj nje dite do ia rikthej PM gjithsesi!

  Mire u ndegjofshim!
   
 11. WuL1

  WuL1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mer programin Magic Recovery eshte prefect vetem se hyn ne youtube edhe shiko video se si i kthejne filet :D
   
 12. crazy4ever

  crazy4ever Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Desha edhe une te propozoj nje program, edhe pse deri tash besoj qe e ki zgjedh problemin.
  Kam provuar shume programe per ti rikthyer shenimet, disa prej tyre veq jane permen ne kete post mirpo mer mua me i suksesshmi ka qen GetDataBack programi.
  99% te shenemeve me jan kthyer pas formatizimit me kete program.
  Disa programe gjate kthimit te shenimeve i ndrojn emrat e folderave, ky program ti kthen shenimet ashtu si kan qen nuk ndryshon asgje ne emra dhe eshte shume i leht per tu perdorur.
   
 13. benness77

  benness77 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  sg1 te lutem ma dergo ne pm programin se kam fshir disa fajlla shum te vlevshme te lutem qe sa me shpejt te ma dergosh ne pm ...... po te pres
   

Shpërndaje faqen

Loading...