1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihme] Problem me DVD ROM - Nuk i lexon DVD-jat

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga bledar, 5 Shtator 2010.

 1. bledar

  bledar Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kam nje DVD ROM LG multi recorder, Ligjt Scribe: nuk kam pasur probleme fare me te, tani nuk me i njeh DVD te cilat i kam djegur mu ne kete DVD ROM, kur e hap DVD-ROM me del Bosh. CD i njeh te gjitha, vetem me DVD kam problem. Pres ndonje sugjerim,,


  edit: Titulli i edituar.
   
 2. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  • A ti lexon DVD tjera... Qe nuk i ke djegur me atë DVD recoder...?
  • Ato DVD qe i ke djeg me atë DVD recoder a ti lexojnë kompjuterët tjere..?
   
 3. bledar

  bledar Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  Nje DVD tjeter e Inçizuar ne nje restaurant pra Darsem, e lexon (jo nga recorderi im
  Ato qe i kam djegur ne kompjuterin tim nuk i kam testuar ende ne kompjuter tjere. Por pse i lexon CD-te?

  Pse ne qka dyshon ti? Nese nuk priton te me tregosh
   
 4. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  • Duhet me jav ba Update Driverave....
   • Kerkoj ne Google dhe instaloj...
  • Ose bëji Uninstall nga Device Manager dhe pastaj me ane te Driver Genius shkarkoj dhe i instaloj...
   
 5. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  Nuk mujta me kuptu mir.
  E para: Nese ti e ke DVD R ose DVD RW nuk duhet te i thuhet DVD ROM por DVD RAM,per kete nuk po mund ta kuptoj a i ben inqizimin e CD-eve DVD-ja jote dhe nese PO a i ke provu a po ti qet file ne pc tend dhe ne pc tjer.

  Te Pershendes
   
 6. bledar

  bledar Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  DVD-RW kam dhe ate Multi Recorder Light Scribe, tani me djega nje DVD dhe per Qudi Heren e pare nuk e lexoj, perderisa tani me user tjeter PO, duhet te jete te Autorun ose Konflikt ne Software diqka, poashtu me duhet ta provoj Fshierjen e laserit te DVD-RAM sepse edhe Firmware e bera Flash ne 1.02 nga 1.00, por prape njejte. Po me vjen qudi pse me disa dvd po e me disa jo, mund te jete edhe Laseri, do e pastroj.
   
 7. bledar

  bledar Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  CybeRnotic me Update te Driverave kam provuar, asgje, poashtu ne Device Manager, poashtu me Lower Filter dhe Upper Filter
   
 8. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  Bledar nuk perjashtohet mundesia qe mund te ket edhe ndonje lloj virusi,ket po e them nga pervoja ;)
   
 9. bledar

  bledar Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  1000 % i sigurt qe nuk ka virus, Eset Smart Security, Malwarebytes dhe nuk kam procese te dyshimta.
   
 10. bledar

  bledar Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: [Ndihmë] Problem me DVD ROM

  Sa per njoftim per moderatoret: Le te mbyllet Tema sepse me duket qe eshte gati te prishet Laseri sepse e provova ne PC tjere dhe e njejta ndodh si ne Shtepi, pra here i njeh DVD e here jo, e pastrova laserin por prape njejte.
  Flm per pergjigjet
  Tema le te mbyllet
   

Shpërndaje faqen

Loading...