1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Ndihme per Mikrotik

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Marian, 17 Nëntor 2018.

 1. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Perhendetje!
  Kush mund te me ndihmoje me nje projekt ne Mikrotik ju lutem.
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,634
  Pëlqimet:
  950
  Pikë nga trofetë:
  343
  Cfar projekti duhesh me kriju?
  Shfleto forumin tek rrjetat, sigurisht do gjesh konfigurime te mikrotikeve qe i kemi krijuar vite me heret!
   
 3. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kam nje mikrotik RB2011 dhe nje Wap mikrotik.
  Tashi dua qe Wap mikrotik qe ka akses per kart sim pasi te ket internet te lidhet me mikrotikun RB2011 dhe te ky te krijoj VPN qe merr net nga WAP mikrotik dhe qe mos ta lidh me kabull thjesht te behet lidhja e Wap Mikrotik me RB2011 ne distanc.
   
 4. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ndoshta tema pak e vjeter por spo shoh qe i kan jep zgjidhje dikush , Pra ke 2 pajisje RB2011 ( shum mikrotik i mir ) edhe WAP , ki shumm mundesi per lidhje ne distanc , nese do ta dija se per qa te nevojitet do te propozoja opcionin me te mir , po ashtu nuk e di a ki ip statike a dinamine ne dy mikrotik , sidoqoft menyra ma e sigurt e ki IPSEC tunnel krijon njer PEER ne te dy mikrotik edhe krijon nje ip tunnell , nese don vetem per me kry lidhjen e tunnelit mundesh nje EOIP tunnel apo GRE Tunnel per me shum lokacione , L2TP nese ki ip dinamike , SSTP apo edhe krejt PPTP qe zdo te preferoja ket te fundit . me jep me shum detaje te ndihmoj edhe ne konfigurim @Marian
   

Shpërndaje faqen

Loading...