1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme per fillestaret

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga Cabohetkshu, 14 Nëntor 2021.

 1. Cabohetkshu

  Cabohetkshu Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ckemi njerez si jeni n rradh t par ? Doja te dija meqe skam shum q kam fillu t interesohem per kto crypto currency's nga ju q jeni me me shum eksperienc. Si mund te arrish te fitosh lek me kto ndonje keshill dmth se e di q duhet te blesh dhe te shesesh ne momentet e pershtatshme po prap ca mund tna thoni do ju isha shum falenderues ose ndonje metod q ja vlen per te prodhuar bitcoin pa bler mga pajisjet monstruoze
   
 2. Aldi1234

  Aldi1234 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  28
  Si je? per ta prodhuar ke kte linkun https://www.nicehash.com/profitability-calculator
  Ky linku llogarit paisjen qe ti ke fut sa kushton korenti te vendi jot dhe tregon fitimin.
  psh nqs ke nje laptop per lojra qe i ka parametrat e mira ose qe ka nje kart grafike te mir e fut aty modelin e kartes grafike dhe tregon sa fiton. ose cdo paisje per mainig.
  2 me kto kriptovalutat mund te bosh exchange qe e blen kur ka ren vlera dhe e shet kur esht rrit gjithmon duke dit qe ti i sdudjon lexon lajme per to. porkjo do nje far kapitali qe te kesh fitim njesoj si me lek euro qe e blen euron 1.15 e shet 1.20.
  Ose blen kto monedhat e vogla qe nuk kushtojn as nje dollar, i blen dhe pret sa te rriten shum qe te kesh fitim. psh un mendoj qe kjo Shiba deri vitin tjeter ka me pas nje rritje do i hiqet nje zero
  3. Mund te bosh Trade ku ke me shum fitim dhe me shum rrezik per humbje .nqs ne exchange ti e blen kur per shembull btc ka ren ne 60k dhe pret te shkoj 70k qe ta shesesh prap por bie me shum se 60k ti leket akoma aty i ke pret te rritet kurse ne Tregti nqs e blen dhe ajo bie shum ti humb leket .Per kte pjeses e Trades duhet te shikosh video dhe duhet te kesh koh ti sdudiosh gtafiket e levizjes.
  Investing.com esht faqia me e madhe e lajmeve qe un shikoj tek kto.
  Mendimi im kerko lexo vet se nuk mundet kush te shpjegoj ketu ate qe ti kerkon.
   
 3. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,067
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  153
  SHoh qe ke sado pak njohuri, me interesoj kjo te besh Stacking nje Coin, p,sh be stake 1ETH per 1 muaj si shkojn kalkulimet shtohet vetem sasia e ETH apo edhe fitimi se nuk e kam te qarte nese ke koh ben te sqarosh
   
 4. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  648
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  83
  Staking eshte sistem qe ka filluar para disa viteve ,ndersa vitin e fundit mund te besh stake pothuajse te gjitha coins ,jo qe te gjitha kane sistemin ashtu mirepo exchange dhe wallet e njohura paguajn interes % vjetor per APY per coin nese ti e mbane ne exchange apo walletin e tyre.Disa wallet dhe exchange qe paguajne mire jane :Celcius Network,Nexo,Blockfy,Atomic Wallet,Exodus etj etj. Mirepo une kisha rekomandu ne Binance ka disa coins qe kane interes shume te larte te pagese sidomos vitin e fundit ,psh Axie Infinity nese e ben lock per nje muaj ke interes vjetor 115.34% qe i bie gati 10% ne muaj,me e mira eshte qe edhe nese i ke lock (dhe te duhen urgjent per ndonje rast) ti mund ti terheqesh prap mbrenda 24 ore por vetem e humb interesin e atij muaji e jo me shume.
   
  Aldi1234 dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,067
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  153
  FLm , ishe shum i qarte i nderuar.
   
 6. Yllka

  Yllka Anëtar Aktiv

  Postimet:
  111
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nje pyetje i nderuar. Cilen platforme do sugjeroje ose e perdor cet per Trade.
  Kam pas perdor Stoemgain por ka shume komisione. Ne binance nuk e kuptoj fare se si behet trade. Ose me ndonje video tutorial nese mundesh
   
 7. Flori.007

  Flori.007 Anëtar

  Postimet:
  42
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje . Kam disa kohe qe jam pjese e crypto e po ndaj mendimin tim me ju . Se pari do ju sygjeroja qe thjesht te beni investime ne exchange e leket ti kalonit ne wallet jo ti linit ne exchange pasi ndoshts si pak e din platforma exchange e 2 ne bote konkurente e drejteperdrejte me Binance qe quhej FTX brenda 12 oresh falimentoj me nj kapital prej 32B $ . Trade ne Binance eshte fare e thjesht edhe nese behet trade me busd qe eshte coin i binance fee eshte teper e ulet . Mund te kontaktoni e ne privat nese keni dicka tjeter
   

Shpërndaje faqen

Loading...