1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme per adwords kush di

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga Ridi2, 14 Shkurt 2019.

1. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Kush mundet te ndihmoje. U be dy jave qe kam hapur nje faqe wordpres dhe ngaqe adsensi nuk e pranon e lidha me adword por me adwordin vetem reklamat e tyre me dalin(domethene nxjerr reklamen e vete) pavarsisht qe kam patur trafic. Mundet te me japi dikush nje pergjigje mbase kam lene dicka pa bere?

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,399
    Pëlqimet:
    405
    Pikë nga trofetë:
    163
    Cfare pergjigje të kane kthyer?

3. oxkos Webmaster

oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

Postimet:
    157
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    prsh,

kto adsense dhe adwords nuk kan ngjashmeri i nderuar.
    Adwords eshte e krijuar nga google qe ka qellim marrje trafiku nga adwords.
    Pra ti paguan per te derguar vizitor tek websiti juaj por nuk shaqfen reklamat google ne wordpressin tend.
    Ndersa adsense eshte ajo qe shfaq reklamat ne wordpress ku edhe ke instalu kodin.

Tani duhet qe:

Pas aplikimit per adsense te instalosh reklamat/kodin ne wordpress pastaj kryehn prceset si: indeksin e webit ne motoret kerkues, dergimin e vizitoreve ne websit dhe qe siti duhet te ket artikull dh permbatje qe lejon google.
    Google pastaj verifikon webin tuaj dhe pranon apo jo qe reklamat te shfaqen ne wordpress/webin tuaj.
    Tani nese kodin nuk e keni instaluar me sukses kjo review nga google do vonohet derisa ti mbaron kto.
    Pra adwords nuk eshte e mundur ti ta lidhesh webin adwords qe adwords te shfaq reklama sepse adwords eshte per dergim apo marrje trafiku dhe jo per tjeter gje.

4. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Mbase nuk jam shpjeguar mire ose mbase nuk e kam kuptuar une .Mesa di une adsensi eshte dhe wordads ...me adsensin nuk ma pranoj se ka dal nje ligj i ri .me adwords e pranoj me nxjerr reklama ne webpage por jane vetem 2 lloj ade ...nje eshte i adword nje i wordpress ...dmth bejne reklame veten e tyre. Une kam bere mbi 30 postime.tani do me shume trafik qe te nxjerri Ads te tjera?

5. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Domethene une kam wordpress

oxkos Webmaster pëlqen postimin.
  6. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po ndonje menyre per ta lidhur me adsensin a ka se sic te thashe ka dal nje ligj qe i ka shkeputur webpages qe jane me gjuhen shqipe. .dhe une kam aktivizuar Biznes plan te WordPress ....me fale se po te bezdis

7. Poshnjari

Postimet:
    1,399
    Pëlqimet:
    405
    Pikë nga trofetë:
    163
    Si ta shpjeguar edhe antari me larte jane dy gjera të ndryshme Adsense me adwords ose ads si e quan tani google. Me Adsense fiton para kurse me adwords le para.

@science pëlqen postimin.
  8. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Shume faleminderit

9. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Ndonje menyre per ta lidhur e adsensin nuk ka? Me nxjerr problem gjuhen. ..
    Do jua dija shume per nder ne qofte se me pergjigjeni

10. Poshnjari

Postimet:
    1,399
    Pëlqimet:
    405
    Pikë nga trofetë:
    163
    Nëse e ke në shqip ose ne një gjuhe qe nuk eshte e miratuar nga Adsense nuk mundesh për të aplikuar. Shiko per ndonje alternativë tjeter.

11. oxkos Webmaster

Postimet:
    157
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    nese ke websit shqip duhet te aplikosh me kompani tjera se per fat te keq google nuk po shfaq reklamat ne website shqip sepse nuk njef gjuhen per reklamim! , per momentin keshtu qe duhet mnyr alternative pos adsense ne kete rast ke shume tjeta qe mund te perdoresh por si adsense qe paguan per klikim tjerat nuk i bejn ama ia vlen te punosh me tjera nese ke webst shqip.
    Lidhjen per aplikim me adsense mund ta besh me blogger.com duke kriju nje blog por ai blog duhet te jet gogja i vjeter mendoj te jet aktive dhe te pakten mbi 6 muaj qe te jet gati per aplikim.
    Ndersa nese deshiron me wp te aplikosh duhet te kesh websit ne gjuhen angleze.

12. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Njifni ndonje tjeter si puna adsensit qe ja vlen te punosh punosh me reklama ?

13. oxkos Webmaster

Postimet:
    157
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    1. Media.net. (Yahoo + Bing) e kan kete!
    2. PropellerAds Media.
    3. RevContent. ...
    4. PopAds. ...
    5. Adsterra. ...
    6. Infolinks. ...
    7. PopCash. ...
    8. Chitika

@science pëlqen postimin.
  14. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Je i respektuar vlla te faleminderit shume .

15. Ridi2

Ridi2 Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    8
    Shume faleminderit

oxkos Webmaster pëlqen postimin.
  16. oxkos Webmaster