1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihme] Paraqitja e BlueScreen (Nv4_disp.dll)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga beni-2010, 5 Shtator 2010.

 1. beni-2010

  beni-2010 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pershendetje Kam nje problem me grafik kartel kur ja filloj te luaj me lojra me del bluscreen dhe pc ristartohet dhe tek bluscreen shkruan Nv4_disp.dll
  :roll:


  edit: Titulli i edituar.
   
 2. olti

  olti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Re: (ndihme)per pc

  bro shiko keetu tregon sii te besh remove: Nv4_disp.dll ndoshta te ndihmon sado pak ...oLti*

  Link: <a class="postlink" href="http://www.ehow.com/how_5150307_remove-nvdispdll.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.ehow.com/how_5150307_remove-nvdispdll.html</a>
   
 3. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: (ndihme)per pc

  • Hapë lokacionin C:\Windows\System32
  • Gjeje fajllin Nv4_disp.dll
  • Pastaj shko me tastin e djathte mbi te dhe fshije...
  • Hape Recycle Bin dhe fshije edhe nga aty...
   ============================================================
  • Tani kliko Start >> RUN >> CMD >> OK
  • Ne dritaren e paraqitur shtyp komanden e meposhtme dhe shtyp ENTER
   regsvr32 /u C:\Windows\System32\nv4_disp.dll
  • Restarto kompjuterin dhe shiko efektin e dhënë
   
 4. beni-2010

  beni-2010 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: (ndihme)per pc

  por prej C:\Windows\System32 nuk behet delete
   
 5. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: (ndihme)per pc

  Hyr me opcionin Safe Mode, dhe fshije:

  • Restarto kompjuterin dhe fillo të shtypësh F8 në tastier. Gjatë kësaj kompjuteri juaj do te paraqet te gjitha pajisjet harverike te instaluara, mirepo ju vazhdoni të mbani F8 shtypur derisa te shfaq disa opcione per startime te ndryshme ne Windows.
  • Zgjedh opcionin Safe Mode dhe pastaj shtyp ENTER në tastier.
  • Pasi ta kesh bërë këtë Windowsi juaj do te filloj startimin ne Safe Mode duke ju marr nje kohe te konsideruseshme, kështu qe bëhuni te durueshëm.
  • Kur Windows-i te startoj nga Safe Mode ju do ti keni te gjitha te drejtat si administrator i kompjuterit.

  Për të kthyer kompjuterin ne punen normale. Vetem shtypni pullen Restart dhe çdo gjë do të kthehet si më parë.
   
 6. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Re: (ndihme)per pc

  OSe provo me file assasin portable ne linkun <a class="postlink" href="http://www.malwarebytes.org/FA_Portable.zip" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.malwarebytes.org/FA_Portable.zip</a>
   

Shpërndaje faqen

Loading...