1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme ne Mikrotik

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga albo23, 12 Prill 2022.

 1. albo23

  albo23 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Me nevojitet te lidh 2 ISP dhe keto 2 ISP te dalin ne 1 ose dy porta.Kam Provuar ta kofigurij me Failover and Load Balancing por problemi eshte qe nga pc nuk arrij dot te pingoj nga te dyja ISP dhe nga 1 dhe nga 2 dmth pingoj vetem njeren ISP.Si mnd ta konfiguroj qe te pingoj dhe paisjet e ISP1 dhe te ISP2 dhe ne momentin qe bje njera linj te kapoje direkt te tjetra?
   

Shpërndaje faqen

Loading...