1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihme ne Booking & AirBnb

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga tupac.al, 22 Prill 2020.

1. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    289
    Pëlqimet:
    285
    Pikë nga trofetë:
    73
    Pershendetje,

Ka ndonjeri eksperience ketu me booking.com apo Airbnb? Ndonje qe e ka perdor qe ka listu prone te tijen aty. Me duhet te kuptoj se si funksionon sa me shum informacion aq me shum do me bente pune.

Faleminderit

InstaBot pëlqen postimin.
  2. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,209
    Pëlqimet:
    621
    Pikë nga trofetë:
    258
    booking.com

ke 15% tax per cdo klient .
    rrezervojn po erdhi ok po nk u paraqit ne prone e shenon se nk ka ardh edhe nk te numerohet taksa . pagesen e ben cdo fund muaji edhe klienti e ben pagesen kur te vjere ne destinacion jo para se me ardh.

3. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    289
    Pëlqimet:
    285
    Pikë nga trofetë:
    73
    Ndonje informacion me shume? Provova te listoj nja 2 prona edhe tashi as di ku me i gjet me pa ca kam bo hahaha.

Aureli AK pëlqen postimin.
  4. Grenzoo

Grenzoo Anëtar Fillestar

Postimet:
    73
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pagese e zgjedh vete mund te pranohet vetem para Panik ose mund te lejosh te behet rezervin e pagese te behet me moment qe personi vjen tek ty .

5. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,209
    Pëlqimet:
    621
    Pikë nga trofetë:
    258
    do presesh pak, pastaj do te vjere nje pin me poste per ta verifikuar pronen . fillo bej ndryshimet nqs esht hotel shto dhomat qmimet fotot kushtet , se esht kry .

kam degju se esht si opsion (nk e kam has ndonjeher) nuk e kam ba ndonjher por nk e besoi se funksionon pasi nk prenoton kush 6 muaj para duke e ba pagesen (mendimi jem normal)

6. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    289
    Pëlqimet:
    285
    Pikë nga trofetë:
    73
    Si i behet tani qe un kam shenu emer gabim kam bere shum gabim dhe ato me kan nis pinin? Pronen e gjeta ne booking po eshte cdogje gabim.. lol

7. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,209
    Pëlqimet:
    621
    Pikë nga trofetë:
    258
    Kontakto suportin per ndryshim emri.

InstaBot pëlqen postimin.
  8. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    289
    Pëlqimet:
    285
    Pikë nga trofetë:
    73
    Nuk arrita te gje asgje. Fshiva fotot mbylla booking per 2 vite dhe ndryshova emrin e prones. Neser tani do e hap nga fillimi me cdogje te sakta..

9. lumz

lumz Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,688
    Pëlqimet:
    59
    Pikë nga trofetë:
    93
    Booking.com e perdori personalisht dhe deri tash skam has asgje problem , disa ofrues ta lejon me rezervu pa kredit kartel deri afer periudhes kur ata ta caktoin ose deri momentin final nuk te kerkojn asgje kjo varet prej ofruesit se sa mirret me booking, disa e kan opcionin meniher me kartel po parat ti ndal mas nje kohe si lloj garancie qe ti vendos seriozisht me shku aty , kur rezervon diqka te kontakojn permes gmail apo infot te cilat i fut ti aty . ☺️

Last edited: 23 Prill 2020
  10. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    289
    Pëlqimet:
    285
    Pikë nga trofetë:
    73
    Ka ndonje ketu qe mundet ta beje kete pune me pagese? Dhe sa kerkon.
    Behet fjale me e listu ne 5-6 faqe perfshire booking & airbnb te ngjashme ne kete kategori. 2 Apartamente ne Sarande.

Shpërndaje faqen

Loading...