1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihme] Java. .

Tema tek 'Programim' e hapur nga Flamur Rudi, 21 Nëntor 2018.

 1. Flamur Rudi

  Flamur Rudi Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ndonje link video n'youtube apo diqka qe me ndihmon te mesoj java'n si fillestar
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Shkarko Java ne shqip është një libër për fillestar.
   
 3. EnisKrasniqi

  EnisKrasniqi Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Sa per start mendimi jem ma i mire eshte theNewBoston, masnej pasi te kalon tek inheritance fillo me pluralsight Jim Wilson - Java Fundamentals sa me mesu ma thellesisht dhe vazhdon me tutorial-at e tij.
   
 4. hal9000

  hal9000 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Thenewboston nuk eshte nje burim i mire per te mesuar Java, pasi disa koncepte i ka te gabuara. Por Jim Wilson ne Pluralsight po, vetem se kursi i tij eshte me pagese.
   
 5. doli`

  doli` Anëtar Aktiv

  Postimet:
  128
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nqofte se e don " Jim Wilson - Java Fundamentals" esht kurs me pages, ta jap free e kam pagu prej Pluralsight.
   
  Fannol Gashi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...