1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Ndihme] Folderat marin prapashtesen .exe

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga l!v3D3r4D, 6 Shtator 2010.

 1. l!v3D3r4D

  l!v3D3r4D Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  do file ne usb kur pe qes ne pc po bahen me prapashtese .exe edhe spi qel windowsi qysh muj mi rregullu per mi qel windowsi me ja ba .txt ose .jpg se ka edhe foto nese muni ma shpejt mem ndihmu[​IMG]


  edit: Titulli i edituar.
   
 2. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: Nje pyetje !

  .exe jane file/folder te infektum... Fshijë ato që i ke me prapashtesë .exe
  Skano kompjuterin me ndonje antivirus si Eset ose Malwarebytes Anti-Malware
  Fshije virusët e gjetur... Ne nderkohë pasi ti kesh fshire viruset e gjetur... Qiti te gjitha fajllet qe i ke ne USB ne kompjuter...
  Shiko se a po ti qet prapë me prapashtesa .exe... Nese jo atehere formatizo USB dhe qiti serish ne USB...
   
 3. l!v3D3r4D

  l!v3D3r4D Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Re: Nje pyetje !

  po krejt file/folder jane jan me prapashtese .exe edhe nuk i kam ne pc po ne usb a mi fshi krejt nuk di a ruhen najkun
   
 4. CybeRnotic

  CybeRnotic Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  68
  Re: Nje pyetje !

  Jo nuk ruhen kerkun (mos i fshijë ne kete rast)... Qiti ne kompjuter te gjitha Copy >> Paste(ne menyre qe ti kesh te sigurtë)... Skano USB me ndonje antivirus si Eset ose Malwarebytes Anti-Malware... Fshije virusët e gjetur...

  Tani shiko se a hapen file/folderët e pastruar...?
   
 5. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  Pershendetje, se pari ju njoftoj se titulli temes qe keni hapur eshte ndryshuar, dhe herave tjeter kur kerkon ndihme vepro ne ket menyre perndryshe sdo maresh ndihme.

  Sa i perket problemit tend ju jeni infektuar me virus, dhe lirisht skano me ndonje Antivirus dhe antivirusi do ti fshije ato foldera qe kan mar prapashtesen .exe por mos u brengosni ngase ata nuk jane folderat origjinal, ngase ky virus kopjon te njejtet foldera duke i ven prapashtesen .exe ndersa folderat origjinal i ben hiden( i mshef pra).
  Per ti pare folderat origjinal ju shkoni:
  [​IMG]


  Kliko tek Show hidden files and folders si dhe largo ate shejen TIK tek Hide protected system files (recommended)
   
 6. The|SimboL

  The|SimboL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  93
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ja ku eshte nje tem me te njejtin problem per kete lloj virus: <a class="postlink-local" href="https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=66&t=563" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=66&t=563</a>

  Shiko aty eshte spjeguar si me largu keta viruse, si me u mbrojt...
   
 7. amarsyla

  amarsyla Anëtar Aktiv

  Postimet:
  430
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Vlla qe un e kom postu qysh me ndreq kta. Folderat qe kthehen n.exe ose nshortcuts, funksionon se vet ma ka zgjidh problemin.
  Code:
  https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=66&t=15664
   

Shpërndaje faqen

Loading...