1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihm Scraping Python

Tema tek 'Programim' e hapur nga Marian, 29 Gusht 2019.

 1. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Dua te marr disa info nga nje faqe dhe ti bej scrap kodi eshte si ky
  Eshte tabele dhe dua ti bej extract ne .csv por ndarja dua qe t ejete te text-right te jete ne nje kolone kurse text-center ne nje kolon tjeter me infot perkatese.
  Code:
  <div class="row">
  <div class="col-md-8">
  
   <table class="table table-sm">
     <tr>
      <td class="text-right" style="width: 40%">
      XXXXXXXXXXXX
           </td>
      <td>&nbsp;</td>
      <td style="width: 40%">
           YYYYYYYYYYY
      </td>
     </tr>
  
          <tr>
      <td class="text-right">2</td>
      <td class="text-center">AAAAA</td>
      <td>2</td>
     </tr>
     
     
        <tr>
      <td class="text-right">3</td>
      <td class="text-center">BBBBBB</td>
      <td>4</td>
     </tr>
     
        <tr>
      <td class="text-right">3</td>
      <td class="text-center">CCCC (Half)</td>
      <td>2</td>
     </tr>
     
        <tr>
      <td class="text-right">1</td>
      <td class="text-center">DDDD</td>
      <td>2</td>
     </tr>
     
        <tr>
      <td class="text-right">0</td>
      <td class="text-center">EEEEE</td>
      <td>0</td>
     </tr>
     
        <tr>
      <td class="text-right">0</td>
      <td class="text-center">FFFFFFF</td>
      <td>0</td>
     </tr>
     
     
     
     
     
     
     
     
     
        <tr>
      <td class="text-right">0</td>
      <td class="text-center">GGGGGG</td>
      <td>0</td>
     </tr>
     
        <tr>
      <td class="text-right">94</td>
      <td class="text-center">RRRRR</td>
      <td>106</td>
     </tr>
     
        <tr>
      <td class="text-right">1</td>
      <td class="text-center">QQQQQQ</td>
      <td>0</td>
     </tr>
     
        <tr>
      <td class="text-right">4</td>
      <td class="text-center">MMMMMM</td>
      <td>2</td>
   

Shpërndaje faqen

Loading...