1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihm qysh mi dhez bios

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga AstronauT, 29 Janar 2012.

 1. AstronauT

  AstronauT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  276
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  qysh mi dhez bios cd rom per mi format pc kompjuterin e kam firm IBM pi preki F12 F11 kret i kam prek spo ma qet
   
 2. feridshaqiri

  feridshaqiri Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,276
  Pëlqimet:
  267
  Pikë nga trofetë:
  178
  Shiko ketu pak :

  Code:
  http://www.computerhope.com/issues/ch000192.htm
  F1
  F2
  DEL
  ESC
  F10
   
 3. AstronauT

  AstronauT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  276
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ok flm qe pi pervoj
   
 4. AstronauT

  AstronauT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  276
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ej i preka qito tonat qysh jan te renditne spo bon
   
 5. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Provo edhe tastet tjera , ngase secili PC ka tastin e caktuar per tu kyqur ne BIOS .
   
 6. cyber-leo

  cyber-leo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  nese ki naj liber te pc tane kqyr nashta atu shkrun se un per temin e kom
   
 7. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Kur sarton PC duhet te shkruan psh 'Press Del to enter Bios' qe thote 'shtyp Del per te hapur Biosin'
  Shiko çfare shkruan dhe pastaj shtyp ate taste qe thote, ose na trego modelin e pllakes ame dhe te tregojme çfare tasti duhesh me shtyp per me hap bios.
   

Shpërndaje faqen

Loading...